Zpravodajství

Miniaturní laser umožní promítat filmy z mobilu

Nejbáječnější technickou novinkou pro hračičky je mobilní telefon vybavený projektorem na promítání filmů. Má jedinou vadu na kráse: ještě není v prodeji.

Mobilní telefon nebo MP3 přehrávač vybavený miniatruním laserem je právě před dokončením vývoje, který trval 13 let. Bude schopen na zeď nebo jinou plochu promítat obraz až o ve o úhlopříce 150 centimetrů. Vyvinula ho společnost sídlící ve státě Washington na základě původní armádní zakázky. Cílem bylo vyrobit displeje připevnitelné k helmě, aby ruce vojáka zůstaly volné.

Společnost v červenci podepsala smlouvu s výrobcem mobilních telefonů, podle nějž by se před Vánoci 2008 měly na trhu objevit první samostatně stojící mikroprojektory i první mobilní telefony s vestavěným projektorem. Cena však zatím nebyla stanovena.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz