Zpravodajství

Kvůli havarijnímu stavu lávky chce Hřensko uzavřít soutěsku

Divoká soutěska - oblíbený cíl turistů v Českém Švýcarsku, bude pravděpodobně už příští týden pro veřejnost nepřístupná. Obec Hřensko ji chce uzavřít kvůli špatnému stavu kovových galerií a lávek pro pěší. Podle statika jsou stezky životu nebezpečné, ale opravit je bude velice komplikované.

Skalnatý kaňon řeky Kamenice se nejmenuje nadarmo divoká soutěska. V náročném terénu ji mohou turisté projít jen po připravených stezkách.

Cesty jsou ale už delší dobu v nevyhovujícím technickém stavu. Hlavně lávky. Ty doporučil statik při poslední kontrole dokonce úplně uzavřít. Ty jsou podle starosty Hřenska silně zkorodované a hrozí, že by se mohly v některých místech prošlápnout nebo úplně zlomit.

Přesně před rokem začala obec vybírat za vstup do soutěsek peníze. Utržila asi jeden milion korun. Oprava má ale kvůli špatné dostupnosti stát desetkrát tolik. Jenže Hřensku chybí peníze. Navíc stále probíhá soud o to, jestli soutěsky patří obci, nebo místní podnikatelce.

O tom, jestli budou divoké soutěsky pro turisty opravdu uzavřené, se rozhodne až příští týden. Obec totiž čeká ještě na posudek druhého statika.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz