Zpravodajství

Kabáty neschovávejte, babí léto si dá načas!

Ani jsme se nenadáli a léto skončilo. A skončilo i na obloze. S úderem měsíce září se ráz počasí rychle změnil a my jsme ze sandálů skočili rovnou do kozaček. Zima, déšť a vítr nás doprovází už hezkých pár dní a podle meteorologů nás ještě pár dní doprovázet budou.

Podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrologického ústavu na babí léto ještě počkáme. A jak známo, kdo si počká, ten se dočká. V Česku to bude za dva týdny. Dny příští mají být proměnlivé, sem tam sprchne a sem tam se na obloze ukáže i slunce. Teploty se budou klouzat mezi 13 a 18 stupni.

Úterý bude nejchladnějším dnem

Jak serveru nova.cz potvrdila meteoroložka Dagmar Honcová, úterý bude nejchladnějším dnem. Teploměr ukáže pouhých 11 až 15 stupňů a podle meteorologických tabulek budou teploty až 6 stupňů pod dlouhodobým průměrem.

"Už ve středu se to ale začne obracet k lepšímu. Obloha bude sice stále oblačná, teploty ale polezou nahoru. Naměříme 13 až 17 stupňů," řekla serveru nova.cz Honcová. "Ve čtvrtek k nám pak začne proudit výběžek vyššího tlaku vzduchu a ten s sebou přinese další změnu," doplnila Honcová. Podle ní se můžeme těšit na polojasnou oblohu a teploty až 22 stupňů. Tak to vydrží až do příštího úterý. Po ránu nás sice zastihnou mlhy, teploty ale vyšplhají až 23 stupňům.

Konec září ve znamení slunce

Období od 11.září do 10.října se pak ponese ve znamení babího léta. Meteorologové slibují modrou oblohu, slunce, přeháňky jen minimálně a teploty přes dvacet stupňů. "Nejtepleji má být 25.září, kdy rtuť v teploměru zaútočí až na 26 stupňů," řekla serveru nova.cz Dagmar Honcová. Noční teploty budou nicméně stále více ukazovat, že se blíží zima.

Ke konci měsíce klesnou někam mezi osm až dva stupně, od 600 metrů nad mořem se pak objeví první přízemní mrazíky. Přes den si ale stále budeme užívat příjemných podzimních teplot. "Denní maxima se budou držet mezi 18 až 23 stupni," doplnila Honcová.

Barevný a slunečný říjen 

I první říjnová dekáda slibuje příjemný podzimní čas. "Toto období by mělo být stále slunečné, i když rána budou mlhavá a chladná od 4 do 9 stupňů. Přes den by se ale měly denní teploty na konci první říjnové dekády pohybovat mezi 13 až 19 stupni. Postupně ale zhoustnou mraky i mlhy a do Česka dorazí pravý podzimní čas", řekla Dagmar Honcová.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz