Zpravodajství

Hradečáci se dočkají prodloužení dálnice D11

Hradečáci se dočkají prodloužení dálnice D11
Zdroj: TV Nova

Dálnice D11 vedoucí z Prahy do Hradce Králové končí přibližně šest kilometrů před krajským městem, do kterého se řidiči dostávají po úzké okresní silnici. Důvodem bylo to, že Ředitelství silnic a dálnic se nemohlo dohodnout s farmářkou Ludmilou Havránkovou, která pozemky,kudy má zbývající část dálnice vést, vlastní. Teď však došlo k velkému obratu.

"Aktuální stav je lepší než kdykoliv v minulosti, sešli jsme se právním zástupcem i paní Havránkovou, doladili jsme text směnné smlouvy. To nám umožní plnou dostavbu zbývající části D11," uvedl šéf ŘSD Robert Wolf.

Po neuvěřitelných 15 letech se ředitelství silnic a dálnic dohodlo s farmářkou Havránkou a už došlo k podepsání smlouvy. Ta je však natolik závažná, že si vláda vyhradila právo o ní rozhodnout. Nyní se tedy bude čekat, až o ní vláda bude jednat.

Paní získá velké parcely

Podle našich informací dostane Havránková výměnou za pole pod dálnicí několikanásobně větší parcely. Podle ředitelství silnici a dálnic je ale hodnota směněných pozemků stejná.

Pokud se vláda ke smlouvě mezi farmářkou a Ředitelstvím silnic a dálnic vyjádří kladně, hodlají silničáři požádat v polovině příštího roku o stavební povolení.

Dostavbě dálnice také brání výstavba mimoúrovňové dálniční křižovatky a archeologické nálezy. Mluvčí silničářů však potvrdila, že pokud vše půjde podle plánu a nenastanou-li žádné další komplikace, mohli by řidiči po nové úseku jezdit ve druhé polovině roku 2009.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz