Zpravodajství

Hradečáci se dočkají prodloužení dálnice D11

Hradečáci se dočkají prodloužení dálnice D11
Zdroj: TV Nova

Dálnice D11 vedoucí z Prahy do Hradce Králové končí přibližně šest kilometrů před krajským městem, do kterého se řidiči dostávají po úzké okresní silnici. Důvodem bylo to, že Ředitelství silnic a dálnic se nemohlo dohodnout s farmářkou Ludmilou Havránkovou, která pozemky,kudy má zbývající část dálnice vést, vlastní. Teď však došlo k velkému obratu.

"Aktuální stav je lepší než kdykoliv v minulosti, sešli jsme se právním zástupcem i paní Havránkovou, doladili jsme text směnné smlouvy. To nám umožní plnou dostavbu zbývající části D11," uvedl šéf ŘSD Robert Wolf.

Po neuvěřitelných 15 letech se ředitelství silnic a dálnic dohodlo s farmářkou Havránkou a už došlo k podepsání smlouvy. Ta je však natolik závažná, že si vláda vyhradila právo o ní rozhodnout. Nyní se tedy bude čekat, až o ní vláda bude jednat.

Paní získá velké parcely

Podle našich informací dostane Havránková výměnou za pole pod dálnicí několikanásobně větší parcely. Podle ředitelství silnici a dálnic je ale hodnota směněných pozemků stejná.

Pokud se vláda ke smlouvě mezi farmářkou a Ředitelstvím silnic a dálnic vyjádří kladně, hodlají silničáři požádat v polovině příštího roku o stavební povolení.

Dostavbě dálnice také brání výstavba mimoúrovňové dálniční křižovatky a archeologické nálezy. Mluvčí silničářů však potvrdila, že pokud vše půjde podle plánu a nenastanou-li žádné další komplikace, mohli by řidiči po nové úseku jezdit ve druhé polovině roku 2009.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz