Zpravodajství

Neznámý zloděj ukradl vzácné papoušky

Policisté na jihu Čech vyšetřují opravdu kuriózní krádež. Ze zděné voliéry zloděj ukradl dva exotické papoušky Ara ararauna. Hodnotu mají skoro 100 tisíc korun, ale pro majitelku znamenají mnohem víc než jen peníze.

ARA ararauna je jeden z největších papoušků Jižní Ameriky. Tito krásní ptáci jsou známí především svým modrožlutým zabarvením a inteligencí. Paní Hodková měla ještě donedávna ve své voliéře samičku a samce. Jenže přes noc oba zmizeli. Neznámo jak a neznámo kam.

Dosud neznámý pachatel ze zděné voliéry v Hluboké nad Vltavou odcizil chovný pár exotických papoušků. Okno bylo vypáčené, ptáci pryč. Voliéra přitom byla zamčená.

Nikomu nejde do hlavy, jak zmizeli

Nad tím, jak se zloději přesně podařilo papoušky odnést, si lámou hlavu nejen kriminalisté, ale i majitelka. Papoušci se totiž ozývají velmi hlasitým křikem. Navíc při kontaktu s cizím člověkem se začnou chovat většinou agresivně.

Podle chovatelé se mohlo jednat o krádež na zakázku. Ten, kdo si pro papoušky přišel, musel dobře vědět, co dělá. Místo si předem vytipoval a ve hře je i varianta, že exotické ptáky někdo úmyslně pustil. Jenže tomu majitelka moc nevěří. Podle ní nevyletí ve tmě ani v noci. Hodkovi jsou zdrceni. Po pěti letech, kdy jim papoušci dělali společnost prý přišli o členy rodiny.

Pokud se prokáže, že papoušky někdo ukradl, hrozí mu až tři roky vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz