Zpravodajství

Srážka auta s vlakem: pět těžce zraněných

Srážka auta s vlakem: pět těžce zraněných
Zdroj: TV Nova

Na železničním přejezdu u Okrouhlé na Písecku se v pondělí srazily osobní automobil s osobním vlakem. Pět lidí v autě utrpělo vážná zranění, ve vlaku nebyl naštěstí nikdo zraněn.

"Dosud neznámý řidič řídil osobní automobil tovární značky VW Caravella po silnici ve směru od Milevska na Písek. Při jízdě na přímém přehledném úseku u obce Okrouhlá vjel na železniční přejezd právě v době, kdy zde projížděl osobní vlak ve směru od Tábora na Ražice," řekla serveru nova.cz písecká policejní mluvčí Hana Moltašová.

Auto po nárazu odletělo

Následně došlo ke střetu přední částí osobního automobilu VW Caravella do pravého boku právě projíždějícího vlaku. "Po nárazu byl osobní automobil odražen vpravo vedle železniční trati ve směru na Ražice. Vlaková souprava ihned po střetu začala brzdit a zastavila", doplnila mluvčí.

Při dopravní nehodě došlo k vážnému zranění všech pěti osob jedoucích v osobním automobilu. Ve vlakové soupravě nebyl nikdo zraněn. "Záchranná služba odvezla zraněné cizince ve věku 37, 30, 24, 22 a 18 let do nemocnic v Českých Budějovicích, Táboře a Písku", řekla Moltašová.

Neví se, kdo auto řídil

Alkohol u strojvedoucího vlaku byl vyloučen orientační dechovou zkouškou. U všech osob zraněných ve vozidle byl nařízen odběr krve, jelikož nebylo možno zjistit, kdo byl řidičem vozidla v době nehody a vzhledem k jejich zraněním nebylo možné provést dechovou zkoušku," uvedla Moltašová.

Podle slov strojvedoucího vlaku bylo světelné a zvukové signalizační zařízení v době průjezdu soupravy v činnosti. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna. Způsobená škoda je 320 000 korun.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz