Zpravodajství

Srážka auta s vlakem: pět těžce zraněných

Srážka auta s vlakem: pět těžce zraněných
Zdroj: TV Nova

Na železničním přejezdu u Okrouhlé na Písecku se v pondělí srazily osobní automobil s osobním vlakem. Pět lidí v autě utrpělo vážná zranění, ve vlaku nebyl naštěstí nikdo zraněn.

"Dosud neznámý řidič řídil osobní automobil tovární značky VW Caravella po silnici ve směru od Milevska na Písek. Při jízdě na přímém přehledném úseku u obce Okrouhlá vjel na železniční přejezd právě v době, kdy zde projížděl osobní vlak ve směru od Tábora na Ražice," řekla serveru nova.cz písecká policejní mluvčí Hana Moltašová.

Auto po nárazu odletělo

Následně došlo ke střetu přední částí osobního automobilu VW Caravella do pravého boku právě projíždějícího vlaku. "Po nárazu byl osobní automobil odražen vpravo vedle železniční trati ve směru na Ražice. Vlaková souprava ihned po střetu začala brzdit a zastavila", doplnila mluvčí.

Při dopravní nehodě došlo k vážnému zranění všech pěti osob jedoucích v osobním automobilu. Ve vlakové soupravě nebyl nikdo zraněn. "Záchranná služba odvezla zraněné cizince ve věku 37, 30, 24, 22 a 18 let do nemocnic v Českých Budějovicích, Táboře a Písku", řekla Moltašová.

Neví se, kdo auto řídil

Alkohol u strojvedoucího vlaku byl vyloučen orientační dechovou zkouškou. U všech osob zraněných ve vozidle byl nařízen odběr krve, jelikož nebylo možno zjistit, kdo byl řidičem vozidla v době nehody a vzhledem k jejich zraněním nebylo možné provést dechovou zkoušku," uvedla Moltašová.

Podle slov strojvedoucího vlaku bylo světelné a zvukové signalizační zařízení v době průjezdu soupravy v činnosti. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna. Způsobená škoda je 320 000 korun.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz