Zpravodajství

Alena Antalová má Pojišťovnu místo fotoalba

Alena Antalová má Pojišťovnu místo fotoalba
Zdroj: TV Nova

Druhá řada oblíbeného seriálu Pojišťovna štěstí se opět „zabydlela“ na televizních obrazovkách. Již 8. října na ni premiérově naváže třetí řada, která – podle dostupných údajů – nebude ani zdaleka tou poslední.

Natáčení druhé i třetí řady bylo ovlivněno těhotenstvím Aleny Antalové, seriálové Anny Jánské. Ta začala druhou sérii natáčet v pátém měsíci těhotenství, a scenáristka Eva Papoušková tak musela již napsané díly upravovat. Nakonec se rozhodla pro nejvěrohodněji působící volbu - totiž propojit život reálný s tím fiktivním. Anně a Tomášovi se tak narodila holčička Natálka, jež je v reálu biologickou dcerkou Aleny Antalové. Té se mateřství natolik zalíbilo, že své Alence nedávno pořídila sestřičku Elenku. A u dvou dětí prý rozhodně nezůstane.

Rodina nade vše
Antalová se nakonec přáním mít alespoň tři děti nikdy netajila...

A jak na natáčení „dvojky" novopečená maminka vzpomíná? „Jen v dobrém. S vývojem mé seriálové postavy jsem byla nadmíru spokojena. Ve druhé sérii žijeme s dětmi v Jeseníkách, v horách. Mně osobně by se to líbilo," přiznává Antalová, která se netají tím, že byť ji příjemné ohlasy diváků těší a svoji práci má ráda, rodinné zázemí a její nejbližší jsou u ní bezkonkurenčně na prvním místě.

Zásahů do scénáře už bylo dost
Měla jako jedna z hlavních postav prostor nebo tendence zasahovat do scénáře z dílny Evy Papouškové? „Ne, já myslím, že těch zásahů z mé strany bylo díky dvěma miminkům až až. Opravdu jsem se snažila práci celému štábu - zejména pak panu režisérovi a Evě - neznepříjemnit. Proto jsem raději držela krok a pusu. Jsem ráda, že to dopadlo tak, že se na mě ani jeden z nich nezlobí. Mé těhotenství bylo možná neprofesionální z hlediska práce na seriálu, ale život to tak chtěl. Jsem hrozně šťastná, že to tak je, že jsem maminkou a že bylo možné všechno tak nějak skloubit," dodává jedním dechem Antalová.

Nemůže si na nic stěžovat
„Atmosféra byla, i díky panu režiséru Adamcovi, který je úžasný profík, jedinečná. Tým mu věří, za sebe musím říct, že já mu věřím velmi. Na Pojišťovnu se kvůli času příliš často nedívám, ale má natolik mojí důvěru, že mi to nechybí. I spolupráce s ostatními herci byla výborná. Nemůžu si stěžovat vůbec na nic." 

Kvalitní režisér, scénář a obsazení dělají dobrý seriál
A v čem - podle ní - Pojišťovna z nepřeberného množství seriálů, které bojují o přízeň diváků, v pozitivním slova smyslu vybočuje?„Úspěch, podle mě, spočívá hlavně ve způsobu natáčení. Ale je to jedno s druhým - dobrý režisér, dobré scénáře, dobré obsazení," vypočítává plusy Pojišťovny seriálová Anička.

Seriál místo rodinného fotoalba
Antalová se však díky péči o dvě malé dcerky před televizní obrazovkou zřejmě nějakou dobu příliš „neohřeje". Sama připouští, že jediným seriálem, který si během zářijových týdnů nenechá ujít, bude - poněkud překvapivě - právě Pojišťovna. Daleko spíš než profesní důvody ji k tomu povedou důvody mateřské. Jako málokteré mamince se jí totiž poštěstilo, že její dceru Alenku, alias seriálovou Natálku, snímaly televizní kamery doslova od narození. „Těší mě, že moje první dcera Alenka je tam zaznamenaná odmalička. Nejsme moc rodina, která by se často fotila a natáčela, takže tohle je pro mě jako matku opravdu vzácné," prozrazuje s dojetím Antalová.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz