Zpravodajství

Ojedinělá akce: Policejní vrtulníky zabránily železničnímu neštěstí

Ojedinělá akce: Policejní vrtulníky zabránily železničnímu neštěstí
Zdroj: TV Nova

Policisté z Prahy 4 vyhlásili válku zlodějům mědi. V úterý skončila šestidenní akce, která se v historii české kriminalistiky ještě neuskutečnila. Za pomoci vrtulníku s termovizí hledali ve dne i v noci zloděje měděných kabelů a drátů, především v okolí železničních tratí. Celkem 12 lidi skončilo v policejní cele. Akce zabránila železniční nehodě, protože zloději kradli součástky na výhybkách.

Speciální pořádková jednotka, kriminalisté, železniční policie a vrtulník s termovizí. Desítky mužů s nejmodernější policejní technikou byly od minulého čtvrtka na nohou. Jejich úkol byl jediný. Pozatýkat zloděje mědi.

"Taková akce se u nás ještě neuskutečnila," řekl naší televizi mluvčí pražských policistů Ladislav Bernášek.

Policisté se zaměřili především na opuštěné nádražní domky a na okolí železničních tratí v Praze 4.

Zloději v poutech

A úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Termovize ve vrtulníku jim ukázala nejen místa, kde se zloději schovávají a kabely vypalují, ale také kudy utíkají. Pozemní hlídky je pak zatkly.

Akce přišla v pravý okamžik. Podařilo se totiž zadržet i muže, kteří zrovna ukradli součástky z funkčních výhybek a elektrických rozvodních skříní u nádraží Vršovice. Kdyby na to policisté hned večer nepřišli, mohlo dojít k velké tragédii.

Měděné dráty a kabely končí ve výkupnách sběrných surovin. I na ty si policisté posvítili.

Díky této akci se podařilo nejen zabránit velkému železničnímu neštěstí, ale také prý bude na chvíli od zlodějů měděných drátů v Praze 4 klid. I přesto už plánují, že brzy akci zopakují.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz