Zpravodajství

Obžalovaný v kauze Berka na fotce s Klausem

Obžalovaný v kauze Berka na fotce s Klausem

Už před několika měsíci jsme vás informovali o vazbách soukromé Vysoké školy Karla Engliše v Brně na lidi kolem takzvaného konkurzního gangu soudce Berky. Informovali jsme o tom, že škola se zaštiťuje známými osobnostmi a politiky. Teď se na webových stránkách školy se dokonce objevila fotografie jednoho z obžalovaných spolu prezidentem republiky Václavem Klausem. Prezident odmítá, že by s ním měl něco společného.

Obžalovaný z korupce a šéf dozorčí rady Vysoké školy Karla Engliše Jan Harangozzo na fotografii s prezidentem Klausem. To na školním webu. Z vyjádření prezidenta je zřejmé: Harangozzo pouze využil jeho přítomnosti na akci u památníku Karla Engliše.

"Neznám ani fotku, ani v kterém roce to bylo, netuším kdo to je," řekl TV Nova prezident Klaus.

K prezidentovi mají sympatie

Není to poprvé, co se představitelé takzvaného Berkova gangu chtěli zaštiťovat prezidentem. Policie naříklad zdokumentovala telefonát Hrrangozza s udajným šéfem konkursního gangu Větrovcem.

Harrangozzo se s Větrovcem domlouvá, že se bude při obchodní cestě na Blízký východ prezentovat jako poradce prezidenta.

Samotný Harrangozo s novináři nekomunikuje. Nedávno jen vzkázal, že ve fungování vysoké školy, kde působí, nevidí žádný problém.
Prorektorem školy byl dokonce v minulosti Vladislav Větrovec - obžalovaný vůdce konkursního gangu. Policie zdokumentovala, jak nabízí známé akademický titul. Naše televize ho skrytě natočila, jak mluví o obchodování s tituly.

Soud s gangem soudce Berky v těchto dnech probíhá v Táboře.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz