Zpravodajství

Celníci zadrželi cigarety za 25 milionů

Celníci zadrželi cigarety za 25 milionů

Osm milionů kusů cigaret objevili pražští celníci v areálu jedné z firem ve Slaném. Na černý sklad je upozornil anonym. Informovala o tom mluvčí Celního ředitelství Praha Ivana Dvořáková. Uvedla, že sklad měli pronajatý Asiaté, kteří jsou nyní nezvěstní.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Sklad s téměř osmi miliony kusů nekolkovaných cigaret za více než 25 milionů korun objevili v pondělí pražští celníci v areálu jedné firmy ve Slaném. Dvořáková uvedla, že pracovníci Celního ředitelství Praha přijeli do skladu na základě anonymního oznámení. Už tím, že nekolkované cigarety se nacházely na území České republiky, vznikla státu na cle, dani z přidané hodnoty a spotřební dani škoda přes 20 milionů korun.

Trhovec údajně porušoval autorská práva

Celníci v sobotu při kontrole na tržnici Rašelina v katastru obce Hora Svatého Šebestiána na Chomutovsku zadrželi šestadvacetiletého muže. Je podezřelý ze spáchání trestných činů porušování autorských práv a porušování práv k ochranné známce, obchodnímu jménu a chráněnému označení původu. Řekl to mluvčí ústeckého celního ředitelství Jiří Nejedlý.

Celníci měli na tržnici přímo vytypovaný stánek, kde při předchozím monitorování tržnice zjistili prodej zboží, u kterého měli důvodné podezření, že porušuje práva duševního vlastnictví.

V sobotu pak ve stánku objevili 6506 kusů pirátských kopií s filmovou a hudební produkcí na CD a DVD discích a videokazetách. Mezi zajištěnými plagiáty byly například pirátské kopie filmu Simpsonovi, Ratatouille a další nejnovější tituly.

Celníci také zajistili 865 kusů textilních výrobků, jako jsou trika, mikiny, bundy, čepice, batohy, opasky různých značek, například Puma, Adidas, Nike, Lacoste, Diddl, Diesel, Playboy či Louis Vuitton a 52 párů sportovní obuvi. Celkovou škodu vyčíslili téměř na 5,5 milionu korun.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz