Zpravodajství

Před dveřmi našel mrtvé zvíře, vyhrožují mu

Ředitel jedné z firem, která upozornila na podezřelý prodej kolínských technických služeb, našel ve středu ráno před dveřmi svého rodinného domu vyvrhnutého králíka s uříznutou hlavou. Podle psychologů jde jednoznačně o způsob zastrašování. Sám napadený to přičítá zuřivému konkurenčnímu boji. Případ už šetří policie.

Kvůli bezpečnosti své i své rodiny nechce ředitel jedné z firem, která měla zájem o koupi technických služeb města Kolína a nebyla oslovena, ukázat svou tvář a prozradit jméno. Může za to hrůzný nález ze středečního rána.

„Když jsem otevřel dveře, tak jsem akorát viděl ty střeva čouhající z tašky," řekl nám ředitel firmy.

Igelitová taška v sobě skrývala vyvrhnutého nejspíše králíka s uříznutou hlavou

Byla položena hned u dveří k domu, kde ředitel se svou rodinou spal. Celý dům je chráněn kamerovým systémem. A právě díky němu existují obrázky, na kterých je muž, který tašku k domu donesl.

„Jde jednoznačně o formu psychického teroru a varování," řekl nám k případu psycholog.

Firma napadeného šéfa před necelým měsícem upozornila na podezřelý způsob jakým chce město Kolín prodat většinový podíl v technických službách. Oslovily například firmy, které o technické služby nikdy zájem neprojevily a ze hry naopak vyřadili ty, které koupit chtěly.

„Pokud město brání účasti široké konkurence bez udání důvodu, je to nezdravé a podezřelé,"řekla Iveta Jordánová z nevládní protikorupční organizace Růžový panter

Všechno zatím nasvědčuje tomu, že tady byl spáchán trestný čin," sdělila nám právnička Dagmar Raupachová.

Napadený ředitel už najal pro svou firmu ochranku a je připraven policii předat záběr kamery s pachatelem.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz