Zpravodajství

Před dveřmi našel mrtvé zvíře, vyhrožují mu

Ředitel jedné z firem, která upozornila na podezřelý prodej kolínských technických služeb, našel ve středu ráno před dveřmi svého rodinného domu vyvrhnutého králíka s uříznutou hlavou. Podle psychologů jde jednoznačně o způsob zastrašování. Sám napadený to přičítá zuřivému konkurenčnímu boji. Případ už šetří policie.

Kvůli bezpečnosti své i své rodiny nechce ředitel jedné z firem, která měla zájem o koupi technických služeb města Kolína a nebyla oslovena, ukázat svou tvář a prozradit jméno. Může za to hrůzný nález ze středečního rána.

„Když jsem otevřel dveře, tak jsem akorát viděl ty střeva čouhající z tašky," řekl nám ředitel firmy.

Igelitová taška v sobě skrývala vyvrhnutého nejspíše králíka s uříznutou hlavou

Byla položena hned u dveří k domu, kde ředitel se svou rodinou spal. Celý dům je chráněn kamerovým systémem. A právě díky němu existují obrázky, na kterých je muž, který tašku k domu donesl.

„Jde jednoznačně o formu psychického teroru a varování," řekl nám k případu psycholog.

Firma napadeného šéfa před necelým měsícem upozornila na podezřelý způsob jakým chce město Kolín prodat většinový podíl v technických službách. Oslovily například firmy, které o technické služby nikdy zájem neprojevily a ze hry naopak vyřadili ty, které koupit chtěly.

„Pokud město brání účasti široké konkurence bez udání důvodu, je to nezdravé a podezřelé,"řekla Iveta Jordánová z nevládní protikorupční organizace Růžový panter

Všechno zatím nasvědčuje tomu, že tady byl spáchán trestný čin," sdělila nám právnička Dagmar Raupachová.

Napadený ředitel už najal pro svou firmu ochranku a je připraven policii předat záběr kamery s pachatelem.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz