Zpravodajství

V Břežanech se střílelo, policie dopadla zloděje

V Břežanech se střílelo, policie dopadla zloděje

Jako v akčním filmu se cítili ve čtvrtek ráno policisté, kteří se snažili dohnat zloděje ujíždějící v kradeném autě. Honička jak z akčního filmu byla nakonec zakončená střelbou. V Dolních Březanech zloději havarovali. Policii se přesto podařilo zadržet jen jednoho z pachatelů.


Červená toyota byla ukradená asi před deseti dny. Když si zloději všimli, že za nimi jede policie, řidič sešlápl pedál na podlahu.

„ Bylo přibližně půl hodiny po půlnoci, když si policisté všimli podezřelého vozidla, díky pátracímu zařízení „Look", kterým je policejní vůz vybaven, zjistili, že se jedná o odcizené vozidlo," řekl pro Nova.cz pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Podle informací policie jel řidič velmi vysokou rychlostí, místy až 160 kilometrů za hodinu, v obci jel dokonce několikrát v protisměru dokonce a ohrozil protijedoucí autobus MHD.

„Policisté dávali řidiči odcizeného vozidla znamení k okamžitému zastavení, řidič ale na znamení nereagoval a začal ujíždět. Celé pronásledování probíhalo v ulicích Prahy 4 a Praha - venkov," dodal Hulan.

Zběsilá honička skončila po zhruba patnácti minutách v Dolních Břežanech. Řidič narazil do plotu a policejní vůz mu ihned zablokoval cestu. Když chtěl řidič toyoty s autem opět ujet, použili policisté varovné výstřely.

Policie zadržela jen jednoho z pachatelů

„Řidiči se podařilo uniknou. Na místo byli přivoláni i psovodi, vyšetřování však bylo negativní," pokračoval Hulan.

Na místě byl jeden pachatel zadržen. Podle policie se jedná s největší pravděpodobností o spolujezdce , s policisty nejprve odmítal mluvit.

„Až díky výpovědi spolujezdce získala policie nacionále řidiče. Policie i nadále pokračuje v pátrání," dodal Hulan.

 

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz