Zpravodajství

V Břežanech se střílelo, policie dopadla zloděje

V Břežanech se střílelo, policie dopadla zloděje

Jako v akčním filmu se cítili ve čtvrtek ráno policisté, kteří se snažili dohnat zloděje ujíždějící v kradeném autě. Honička jak z akčního filmu byla nakonec zakončená střelbou. V Dolních Březanech zloději havarovali. Policii se přesto podařilo zadržet jen jednoho z pachatelů.


Červená toyota byla ukradená asi před deseti dny. Když si zloději všimli, že za nimi jede policie, řidič sešlápl pedál na podlahu.

„ Bylo přibližně půl hodiny po půlnoci, když si policisté všimli podezřelého vozidla, díky pátracímu zařízení „Look", kterým je policejní vůz vybaven, zjistili, že se jedná o odcizené vozidlo," řekl pro Nova.cz pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Podle informací policie jel řidič velmi vysokou rychlostí, místy až 160 kilometrů za hodinu, v obci jel dokonce několikrát v protisměru dokonce a ohrozil protijedoucí autobus MHD.

„Policisté dávali řidiči odcizeného vozidla znamení k okamžitému zastavení, řidič ale na znamení nereagoval a začal ujíždět. Celé pronásledování probíhalo v ulicích Prahy 4 a Praha - venkov," dodal Hulan.

Zběsilá honička skončila po zhruba patnácti minutách v Dolních Břežanech. Řidič narazil do plotu a policejní vůz mu ihned zablokoval cestu. Když chtěl řidič toyoty s autem opět ujet, použili policisté varovné výstřely.

Policie zadržela jen jednoho z pachatelů

„Řidiči se podařilo uniknou. Na místo byli přivoláni i psovodi, vyšetřování však bylo negativní," pokračoval Hulan.

Na místě byl jeden pachatel zadržen. Podle policie se jedná s největší pravděpodobností o spolujezdce , s policisty nejprve odmítal mluvit.

„Až díky výpovědi spolujezdce získala policie nacionále řidiče. Policie i nadále pokračuje v pátrání," dodal Hulan.

 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz