Zpravodajství

Ruský Den sexu má zvýšit porodnost

Guvernér Uljanovského regionu našel kuriózní způsob, jak zvýšit porodnost. Nabízí odměny párům, kterým se přesně za devět měsíců, tedy na národní den Ruska 12. června, narodí potomek.

Sergej Morozov chce, aby si lidé vzali jeden den volna a místo práce dělali děti. Pokud se jejich potomek narodí na červnový národní svátek, dostanou rodiče jako prémii auto, televizi či jinou cenu. Pan Morozov vyhlásil v regionu "den spojení rodiny" v rámci úsilí posílit v Rusku klesající porodnosti. Od rozpadu Sovětského Svazu se totiž Rusko potýká s prudkým poklesem porodnosti.

Letošní rodinný den je v Uljanovsku již potřetí. Letos jeden z úspěšných párů dostal jako hlavní cenu terénní automobil. Zajímavá iniciativa viditelně přináší výsledky - porodnost v regionu vloni vzrostla o 4,5 procenta. "Pokud je doma dobrá, zdravá atmosféra, pokud se muž a žena mají rádi sebe navzájem i své děti, bývají v dobré náladě. A ta dobrá, zdravá nálada se bude šířit naší zemí," řekl pan Morozov reportérům AP.

Demografové odhadují, že Rusko by do roku 2050 mohlo přijít o 40 milionů obyvatel, tedy skoro třetinu současné populace. Za tento prudký pokles může jak klesající porodnost, tak i emigrace a špatná zdravotní péče. I prezident Putin se snaží obyvatele motivovat k tomu, aby měli více dětí. Ženy, které mají druhé či třetí dítě, dostanou prémii 180 000 korun, které mohou použít buď na vzdělání děti nebo na nákupy pro domácnost.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz