Zpravodajství

VIDEO: Na Královéhradecku zasahoval při nehodách vrtulník

VIDEO: Na Královéhradecku zasahoval při nehodách vrtulník

Dvě dopravní nehody na Královéhradecku si vyžádaly přílet vrtulníku záchranné služby. První se stala v Bělečku, druhá v Borohrádku. Škoda Octavia začala předjíždět v nepřehledné zatáčce. Přivolaní záchranáři museli ošetřit dvě těžká zranění.

Také ke druhé nehodě dvou aut přímo do centra Borohrádku musel vzlétnout vrtulník.

Řidič nákladního automobilu zřejmě přehlédl stopku, nedal přednost v jízdě a čelně narazil do osobního auta jedoucího po hlavní silnici.

"Došlo ke zranění ženy, ta byla rychlou převezena do nemocnice, byl povolán i vrtulník, ten naštěstí nebyl nakonec potřeba," říká Josef Prauze, velitel zásahu.

Křižovatka v centru Borohrádku prý patří k nejnebezpečnějším v okolí. Stopku prý přehlédne hodně řidičů.

Jak moc vážná poranění si nakonec nepozornost řidičů vyžádala, ukážou až podrobná lékařská vyšetření.

Důchodce omdlel a spadl přímo pod auto

Třiaosmdesátiletý chodec zemřel ve čtvrtek dopoledne po střetu s projíždějícím vozem v pražské Koněvově ulici. Podle policie nehodu zřejmě nikdo nezavinil a šlo o nešťastnou náhodu. Na internetových stránkách pražské policie o tom informovala mluvčí Eva Miklíková.

"Starému pánovi se zřejmě udělalo nevolno, náhle zavrávoral a upadl směrem do vozovky přímo před vozidlo, které těmito místy právě projíždělo," uvedla Miklíková. Po střetu muž narazil do zábradlí u silnice a utrpěl těžké poranění hlavy. Na místě svým zraněním podlehl.

Řidič vozidla, pod jehož kola muž spadl, podle Miklíkové nebyl opilý a jeho vůz byl bez technických závad.

V Praze zatím 21 mrtvých

Za letošní leden až srpen se v metropoli stalo zhruba 20 790 dopravních nehod, což je asi o 2500 méně než za stejném období loňského roku.

Počet mrtvých se snížil z 37 na 21 lidí. Praha tak vybočuje z celorepublikového trendu, v jehož rámci policisté evidují téměř o 22 procent více tragických případů než loni. Těžce zraněno bylo v metropoli 213 lidí, loni jich bylo o 36 více.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz