Zpravodajství

VIDEO:Policie si posvítila na řidiče

VIDEO:Policie si posvítila na řidiče

Rozsáhlá dopravní akce, kterou jinak známe pod názvem Kryštof, probíhala v noci na pátek v Praze. Policisté se zaměřili především na alkohol, ale i na kradená auta.

Zdroj: TV Nova

Policejní akce dostala název Mosty. A to proto že policisté obsadili většinu pražských mostů. V pražských ulicích hlídkovalo nad rámec služby okolo stovky mužů zákona, rukama jim prošly stovky řidičů. Zkontrolovali jich celkem 1427.

Alkohol a rychlá jízda

Většina z nich slyšela od strážníků slovo v pořádku. Bohužel se ale mezi nimi našli i tací, kteří v pořádku nebyli a za volant usedli notně posilněni alkoholem. Pod vlivem alkoholu řídilo 25 lidí.

Nejčastějším přestupkem byl špatný technický stav vozidla a nedodržení rychlosti, které policisté zaznamenali v 70 případech. U 56 aut policie zjistili špatný technický stav. Deset kontrolovaných řidičů policisté zadrželi kvůli podezření z trestných činů.

Za 215 přestupků policisté udělili pokuty v celkové hodnotě 122 000 korun. Dalších 69 řidičů čeká správní řízení.

Hledali i kradená auta

Do služby byl povolán i speciální vyhledávací přístroj s názvem LUK. Umí rozeznat, zda vůz nebo registrační značka nejsou kradené. když počítač vyhodnotil, že je něco v nepořádku, policisté se za vozem rozjeli a zkontrolovali ho.

Dopravně bezpečnostní akce skončila ve 3 hodiny ráno. Jaká bude výsledná známka pro kontrolované řidiče se dozvíme během pátečního poledne.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz