Zpravodajství

Kluci na skatu vjeli pod auto

Kluci na skatu vjeli pod auto

Vážná nehoda se stala ve čtvrtek vpodvečer ve Vlastějovicích na Kutnohorsku. Dva chlapci ve věku osm a devět let sjížděli na skatebordu mírný kopec uprostřed vesnice. Jenomže vjeli ve velké rychlosti z vedlejší cesty přímo pod kola osobního auta. Stav jednoho z hochů je i po 24ti hodinách stále velmi vážný.

Zdroj: TV Nova

"Jeden z chlapců je napojen na dýchací přístroje a jeho stav je kritický," řekla TV Nova v pátek v poledne mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová. 

Na poměrně úzké silnici už osmatřicetiletá řidička Opelu Astra už nemohla nic dělat. Střetu už nedokázala zabránit. Dívka, která jela také na skateboardu o chvilku před nimi se autu vyhnula a vyvázla tak bez zranění. Chlapci, kteří seděli na jednom skatu ale takové štěstí neměli.

Museli je vyprostit hasiči

Oba skončili svou jízdu zaklínění pod autem. Jednoho chlapce zpod auta vytáhla sama řidička. Druhého vyprostili přivolaní hasiči poté, co auto převrátili na bok. Oba utrpěli vážná zranění a vrtulník je musel transportovat do Prahy.

"Devítiletý chlapec utrpěl vážné poranění hlavy. Záchranáři ho připojili na umělou plicní ventilaci a po dalším ošetření ho předali posádce vrtulníku z Prahy," řekla serveru nova.cz mluvčí středočeských záchranářů Nina Šeblová. Vrtulník pak devítiletého pacienta transportoval do Fakultní nemocnice v Motole na anesteziologicko-resuscitační oddělení.

"Druhý poraněný chlapec měl několik tržných ran na hlavě a lékař měl podezření na zlomeninu stehenní kosti. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jsme osmiletého pacienta převezli na dětskou traumatologii do Fakultní Thomayerovy nemocnice v Krči," doplnila Šeblová.

Policie ještě vyšetřování nehody neuzavřela. Čekají na vyjádření znalců z oboru dopravy. Přiklání se ale k variantě, že za srážkou stojí nepozornost chlapců.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz