Zpravodajství

Odnesl si výhru z druhé Noci váš favorit? - video

Odnesl si výhru z druhé Noci váš favorit? - video

Sedmatřicet mladých filmových štábů svedlo bitvu o trofej z druhé Noci filmových nadějí. Ke skleněné ceně navíc patří i finanční příspěvek pro školu, který je určený na další tvorbu.

Zdroj: TV Nova

O vítězi rozhodli diváci TV Nova a TV Markíza hlasováním na internetových stránkách obou stanic. Své sympatie mohli diváci filmům vyjadřovat od 18. srpna do 1. září a cenu vítězi předal generální ředitel TV Nova Petr Dvořák v rámci dnešní Snídaně s Novou. "Předpokládám, že v únoru uspořádáme další," přislíbil pokračování projektu Dvořák.

Vyhrál zlínský Stopař
Vítězem se stal zlínský snímek Stopař, který diváka dovede přes dramatickou zápletku až k nečekanému rozuzlení. "Tenhle film byl pro mě suprovej v tom, že nebyly žádné větší komplikace při natáčení," pochvaloval si mladý režisér Jiří Slezák. Liboval si i nad tím, jak dobře fungoval na natáčení jeho štáb a herci. 

Váží si upřímnosti
Druhou cenu si odnesl Jakub Vansa s filmem Akce. Příběh se točí kolem mladého řežiséra, který se chystá natáčet, ale sám si celou akci zkomplikuje. "Pro mě nejvíc znamená osobní kontakt třeba se spolužáky, s lidmi, jejichž názoru si vážím a kteří mi do očí řeknou, co si myslí," reagoval Vansa na dotaz, zda si více váží ocenění odborné poroty, nebo veřejnosti. Na třetí příčce se umístil slovenský film V tesnej blízkosti Marty Ferencové, ve kterém si zahráli známí herci jako Zuzana Fialová nebo Milan Lasica.  
TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz