Zpravodajství

Odnesl si výhru z druhé Noci váš favorit? - video

Odnesl si výhru z druhé Noci váš favorit? - video

Sedmatřicet mladých filmových štábů svedlo bitvu o trofej z druhé Noci filmových nadějí. Ke skleněné ceně navíc patří i finanční příspěvek pro školu, který je určený na další tvorbu.

Zdroj: TV Nova

O vítězi rozhodli diváci TV Nova a TV Markíza hlasováním na internetových stránkách obou stanic. Své sympatie mohli diváci filmům vyjadřovat od 18. srpna do 1. září a cenu vítězi předal generální ředitel TV Nova Petr Dvořák v rámci dnešní Snídaně s Novou. "Předpokládám, že v únoru uspořádáme další," přislíbil pokračování projektu Dvořák.

Vyhrál zlínský Stopař
Vítězem se stal zlínský snímek Stopař, který diváka dovede přes dramatickou zápletku až k nečekanému rozuzlení. "Tenhle film byl pro mě suprovej v tom, že nebyly žádné větší komplikace při natáčení," pochvaloval si mladý režisér Jiří Slezák. Liboval si i nad tím, jak dobře fungoval na natáčení jeho štáb a herci. 

Váží si upřímnosti
Druhou cenu si odnesl Jakub Vansa s filmem Akce. Příběh se točí kolem mladého řežiséra, který se chystá natáčet, ale sám si celou akci zkomplikuje. "Pro mě nejvíc znamená osobní kontakt třeba se spolužáky, s lidmi, jejichž názoru si vážím a kteří mi do očí řeknou, co si myslí," reagoval Vansa na dotaz, zda si více váží ocenění odborné poroty, nebo veřejnosti. Na třetí příčce se umístil slovenský film V tesnej blízkosti Marty Ferencové, ve kterém si zahráli známí herci jako Zuzana Fialová nebo Milan Lasica.  
TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz