Zpravodajství

Pirát nabízel Vratné láhve na internetu, hrozí mu vězení

Pražští policisté si posvítili na 35letého muže, který měl nabízet ke stažení Svěrákův film Vratné láhve. Kriminalisté muže z okresu Praha - východ zadrželi a sdělili mu obvinění z trestného činu porušování autorských práv. Uvedla to pražská policejní mluvčí Iva Knolová.

"Společnost „Biograf Jan Svěrák s.r.o." nechala vyrobit pouze jednu rozmnoženinu výše uvedeného filmu na DVD nosiči v nejvyšší možné kvalitě," uvedla Knolová. Podle ní pouze tato kopie měla vodoznak "Pouze pro potřeby MK ČR, nekopírovat". Nyní je tato verze přístupná na internetu.

"Obviněný není a nebyl zaměstnancem ministerstva kultury," dodala Knolová. Obviněný byl propuštěn na svobodu. Čelí ale trestnímu stíhání.

Pirát kopíroval Simpsony

Kopírovat filmy v kině se nevyplácí. Své o tom ví devatenáctiletý mladík z Kaplice na Českokrumlovsku. V premiérový den neoprávněně pořídil záznam filmu "Simpsonovi ve filmu". Od pátku má na krku obvinění z trestného činu porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi. Našemu serveru to sdělil mluvčí jihočeské policie Michal Marušák.

Policie ho viní nejen z pořízení záznamu, ale také z jeho umístění na veřejnou počítačovou síť Internet, kde k němu mělo přístup neomezené množství dalších osob. "Pirátský záznam mladík pořídil 26. července v den premiéry filmu," sdělila našemu serveru protipirátské unie Markéta Prchalová. Podle ní byl mladík na svůj čin hrdý.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz