Zpravodajství

Pirát nabízel Vratné láhve na internetu, hrozí mu vězení

Pražští policisté si posvítili na 35letého muže, který měl nabízet ke stažení Svěrákův film Vratné láhve. Kriminalisté muže z okresu Praha - východ zadrželi a sdělili mu obvinění z trestného činu porušování autorských práv. Uvedla to pražská policejní mluvčí Iva Knolová.

"Společnost „Biograf Jan Svěrák s.r.o." nechala vyrobit pouze jednu rozmnoženinu výše uvedeného filmu na DVD nosiči v nejvyšší možné kvalitě," uvedla Knolová. Podle ní pouze tato kopie měla vodoznak "Pouze pro potřeby MK ČR, nekopírovat". Nyní je tato verze přístupná na internetu.

"Obviněný není a nebyl zaměstnancem ministerstva kultury," dodala Knolová. Obviněný byl propuštěn na svobodu. Čelí ale trestnímu stíhání.

Pirát kopíroval Simpsony

Kopírovat filmy v kině se nevyplácí. Své o tom ví devatenáctiletý mladík z Kaplice na Českokrumlovsku. V premiérový den neoprávněně pořídil záznam filmu "Simpsonovi ve filmu". Od pátku má na krku obvinění z trestného činu porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi. Našemu serveru to sdělil mluvčí jihočeské policie Michal Marušák.

Policie ho viní nejen z pořízení záznamu, ale také z jeho umístění na veřejnou počítačovou síť Internet, kde k němu mělo přístup neomezené množství dalších osob. "Pirátský záznam mladík pořídil 26. července v den premiéry filmu," sdělila našemu serveru protipirátské unie Markéta Prchalová. Podle ní byl mladík na svůj čin hrdý.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz