Zpravodajství

Policejní botičky možná budou minulostí

Ministerstvo vnitra zvažuje zrušení botiček za dopravní přestupky při parkování - podle resortu jsou totiž neefektivní a řidiči se i v těchto případech vymlouvají na osobu blízkou. Městská policie ale tvrdí opak. Podle ní úplně splňují svojí preventivní funkci oproti zdlouhavému přestupkovému řízení. Upozornil na to deník Právo.

Botičky mají řidiče vychovávat - v případě moldavského stánkaře v centru Prahy se tak ale bohužel nestalo. „Rozhodně bych je nerušil," řekl potom, co zaplatí 500 korun, na své oblíbené místo se prý zase vrátí.

Neefektivní - potvrdila analýza ministerstva vnitra. Pokuty za botičky navíc inkasují už ve většině případů místo obcí soukromé firmy a řidiči se stále jen vymlouvají.

Pro zrušení je i pražský radní pro bezpečnost - problém osoby blízké se ale podle něj musí řešit stejně, jinak budou pokuty stejně neúčelné.

Městská policie, která v minulém roce nasadila 50 tisíc botiček, nesouhlasí. Díky botičkám je prý minimum recidivistů. Pokutu vyřídíme přímo na místě a řidič se nevyhýbá už tak zdlouhavému přestupkovému řízení.

Naopak v Ústí nad Labem botičky už rok a půl nepoužívají.Šetří městské peníze i čas řidičům.

Návrh je v připomínkovém řízení. Na vládě by se případně mohl objevit příští rok.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz