Zpravodajství

Do Prahy přijela tisícovka baníkovců na fotbal, policie ve střehu

Bude to na pražském Strahově pořádná fotbalová bitva. V utkání prvního s druhým mužstvem Gambrinus ligy se střetnou Slavia s ostravským Baníkem. Policie je připravená na příjezd více než tisícovky fanoušků Baníku. Uvedla to policejní mluvčí Iva Knolová. Reportáž připravil Jiří Hynek.

"Do Prahy už přijelo asi 500 fanoušků Baníku," řekla v 16:00 našemu serveru Knolová.  Podle našich informací se fanoušci nevyhnuli drobným střetům. Policie musela proto nasadit speciální pořádkovou jednotku. Jedna šarvátka mezi fandy obou táborů se stala na autobusovém nádraží Na Knížecí.

Policisté se obávali možných potyček radikálních hooligans. Pohyb baníkovců po Praze tak budou monitorovat policejní hlídky. "Policisté doprovodí fanoušky i k autobusovým zastávkám," řekla Knolová.

"Do této akce se zapojily desítky policistů z pořádkových jednotek, pohotovostní motorizované jednotky, dopravní i kriminální služby," dodala mluvčí. V Praze bylo na fanoušky připraveno podle Knolové více policistů než bylo policejních demonstrantů v centru Prahy odpoledne. Demonstrantů bylo 300.

Zvláštní rychlík

Z Prahy do Ostravy je po utkání vypraven speciální rychlík. Policisté si spolupráci s Českými drahami pochvalují. "Vedení policie tuto iniciativu vítá, neboť toto zesílení vlakových spojů přispěje velkou měrou k zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti cestujících," uvedla Knolová.

"Vlaková souprava na trase Praha - Smíchov, Ostrava - Bohumín bude připravena k odjezdu ve 21 hodin a 28 minut na druhém nástupišti vlakového nádraží Praha - Smíchov," dodala k návratu ostravských fandů Knolová.

Jízdenky si budou moci fanoušci zakoupit přímo ve vlakové soupravě od průvodčích za běžnou cenu.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz