Zpravodajství

Nemocnice neinformovala matku, že její syn umírá

Nemocnice neinformovala matku, že její syn umírá
Zdroj: TV Nova

Několik dní se marně matka pokoušela sehnat svého syna, který v tu dobu už ale ležel v nemocnici a umíral. Než ji napadlo shánět syna v nemocnicích, bylo už bohužel pozdě.

Jan Seidl před několika dny zemřel ve Vinohradské nemocnici. Dostal se tam po napadení při cestě domů. Při převozu přitom asistovala městská a údajně i státní police. Rodinu ale nikdo o jeho stavu neinformoval.

Pak se najednou neozval, ale telefon vyzváněl, tak jsem si myslela, že je u kamaráda, nebo na nákupu," řekla TV Nova matka zemřelého.

Když to trvalo několik dní, zkusila matka zavolat do nemocnice v místě, kde syn bydlel.

"Začali mi číst zprávu, že syn tam ve středu zemřel," řekla matka.

Po převozu podle všeho s lékaři komunikoval a uvedl svoji adresu. A tam také lékaři poslali zprávu o jeho smrti. Bydlel bohužel sám.
Rodině vadí hlavně to, že v nemocnici ležel pět dní v komatu, a oni to nevěděli.

 I když si vedení městské policie na Praze 10 myslí, že k pochybení nedošlo, prověří všechny okolnosti případu. O napadení neexistuje podle rodiny ani žádný záznam na státní policii.

Podobné případy nejsou žádnou výjimkou. Stává se jich několik za rok.

Rodina věří, že tento smutný příběh pomůže tomu, aby se změnil systém a nikdo další už nemusel něco podobného prožívat.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly loď zachvácenou požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi sedm kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz