Zpravodajství

Na podvodech firmy se podílel i právník

Na podvodech firmy se podílel i právník
Zdroj: TV Nova

Společnost Panto JH slibovala za 20 tisíc korun nové auto. Každý, kdo souhlasil, pak musel přivést do firmy další tři nové spolupracovníky. Za to měla firma platit leasing. To ovšem nedělala a všichni spolupracovníci o auta přišli. Teď se ukázalo, že na podvodu se podílel i jejich právník.

S jednateli společnosti Panto se znal i právník Jaromír Juřica. Ještě když firma lákala nové spolupracovníky na auto za pár korun, měl právě on poskytovat právní služby firmě. Teď se ale ukázalo, že krachu firmy využil pravděpodobně k podvodnému získání dalších peněz.Své služby nabídl pro změnu podvedeným lidem.

Každý z oslovených pak zaplatil údajnému právníkovi Juřicemu nemalou částku za služby, které nikdy neprovedl. Někteří mu dokonce odevzdali i originály smluv a dokumentů.

Podobně dopadl i pan Švec. tem mu odevzdal více jak deset tisíc korun.

V opuštěném domě má podle razítka sídlit firma, pro kterou prováděl právní služby pan Juřica.

Další adresou, kterou uváděl údajný právník, byla Sulická 20. Tady si otevřel v pronajatém bytě právní kancelář. Advokát tvrdil, že je právníkem ministerstva obrany.

V domě po něm zbyl pouze počítač, oblečení a portrét.

Podle námi oslovených právníků je nepřípustné, aby informace, které někdo získal při zastupování jednoho, použil pro zastupování druhého klienta.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz