Zpravodajství

Policisté v honičce dostihli zfetovaného zloděje

Policisté v honičce dostihli zfetovaného zloděje
Zdroj: TV Nova

V Brně se v sobotu večer odehrála dramatická stíhací jízda policistů za ujíždějícím autem. Osobní vůz se řítil centrem města obrovskou rychlostí a za ním policie s majáky a houkačkou. Našemu reportérovi se exkluzivně podařilo natočit, jak policie ujíždějícího řidiče dopadla.

Muž v sobotu večer zaměstnal hned několik policejních hlídek. Když se jej rozhodli zkontrolovat nejen že nezastavil, ale začal na ně dokonce najíždět a poté se rozhodl jim ujet.

Následovala policejní honička centrem města. Řidič vysokou rychlostí projížděl křižovatky na červenou, vjížděl do protisměru a málem srazil několik lidí, včetně policistů.

Nakonec se policistům podařilo zatarasit mu cestu autem a o několik okamžiků později už skončil v policejních poutech.

Policisté zjistili, že muž před jízdou užil drogu, navíc zjistili, že vozidlo kterým ujížděl pocházelo z trestné činnosti.

Policii zřejmě ujížděl také proto, že věci nalezené v autě, které se nám podařilo natočit pravděpodobně pocházely z krádeží.

Muž byl obviněn z útoku na veřejného činitele a další jeho trestná činnost se teprve prošetřuje.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz