Zpravodajství

Na pražském Jižním Městě praskl vodovod

Na pražském Jižním Městě praskl vodovod

Rušnou noc mají za sebou pražští hasiči. V Michnově ulici v Praze-Hájích praskl kolem půlnoci jeden z hlavních vodovodních přivaděčů, které zásobují Jižní Město. V pondělí odpoledne se podařilo poruchu opravit.

Zdroj: TV Nova

V okamžiku havárie údajně vytékalo z poškozeného potrubí zhruba tisíc litrů vody za vteřinu. Než se ji podařilo zastavit, uběhla více než hodina. Aby nebyly zatopeny okolní domy, museli dokonce hasiči postavit stěny z pytlů s pískem.

"Porucha nám byla nahlášena kolem půl třetí ráno," sdělila našemu serveru manažerka komunikace a marketingu Pražských vodovodů a kanalizací Marcela Dvořáková. "Porucha na potrubí se stále opravuje," uvedla v deset hodin dopoledne Dvořáková. Podle ní praskla potrubní roura o průměru 30 centimetrů.

Obyvatelé velké části Jižního Města se tak až do dopoledne ocitli bez dodávky pitné vody. 

"Naštěstí potrubí prasklo mimo silnice, provoz tedy není nijak omezen," dodala. Výkopové práce opravářů komplikovalo v okolí prasklých rour.

Před desátou hodinou se ale technikům podařilo podle Dvořákové obnovit dodávky vody do většiny postiženého území. V odpoledních hodinách se vody dočkali i lidé v Michnově ulici.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz