Zpravodajství

Podívejte se Troškovi pod pohádkovou pokličku - video

Podívejte se Troškovi pod pohádkovou pokličku - video

Tým, kterým je obklopen Zdeněk Troška, se blíží ke svému cíli, neboť už má značnou část pohádky Nejkrásnější hádanka hotovou. My jsme se s naší kamerou byli podívat na jednom z mnoha míst, kde pohádka vznikala - na zámku Žleby.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Herci a všechen technický aparát projede kvůli nové Troškově pohádce půl republiky. Z jižních Čech se filmaři přesunuli na Sychrov  a poté do Žleb. Od právě uplynlé soboty se pohádka natáčí na zřícenině Kostomlaty na Českolipsku. Poté už režisér zasedne do střižny, aby do února příštího roku vytvořil pohádkový svět. Premiéra je plánovaná na 28. února 2008.

V horkém slunečném dni jsme se herců ptali na jejich kostýmy - zda netlačí, nesvírají nebo zda je netrápí horko. "Člověk musí jíst s mírou, protože po tom obědě se pak hůř dýchá," svěřila se nám usměvavá Taťjána Medvecká, který se coby potměšilá dvorní dáma pyšní krásnou róbou a tříkilovým účesem. Než se herečka Veronika Kubařová promění v princeznu v krásných šatech a dlouhých vlnitých vlasech, stráví v maskérně kolem čtyřiceti minut, někdy i hodinu.

O ruku princezny v pohádce bude bojovat Matěj v podání Jana Dolanského, ale sličnou dívku nechce pro sebe. O princeznu totiž stojí Ondra alias Miroslav Hrabě a Matěj Ondrovi jen pomáhá. Pánové si při natáčení užili šermířských bitek i ježdění na koni. „Já jsem avizoval, že budeme-li jezdit na koni, honem nějaký kurz. Dali jsme Honzíkem Dolanským na jízdárně asi pět jízd a musím říct, že jsme se naučili  koně alespoň trochu ovládat," komentuje Hrabě své zkušenosti. Více se od Mirka a jeho hereckých kolegů dozvíte z naší reportáže.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz