Zpravodajství

VIDEO: Na Praze 4 hořel autobus

VIDEO: Na Praze 4 hořel autobus

Svízelnou chvilku zažili před devátou hodinou cestující na lince 215. Začal tam hořet motor autobusu. Nikdo nebyl při požáru zraněn. Našemu serveru to řekl vyšetřovatel pražských hasičů Vladimír Polanecký.


"Pravděpodobnou příčinou požáru byla závada na elektroinstalaci," uvedl Polanecký. Podle něj dosahuje škoda na autobusu 120 tisíc korun.

Zdroj: TV Nova

Autobus zastavil na stanici MHD v Durychově ulici u kruhového objezdu. Hasiči odstranili vyteklou naftu.

"Požár nám byl nahlášen v 8:44," řekl Polanecký. Hasiči si s požárem poradili kolem půl desáté.

Cestující varoval podle Polaneckého řidič, ti tak vystoupili bez zranění. "Všichni cestující naštěstí zareagovali na výzvu řidiče včas," řekl našemu serveru mluvčí DP hlavního města Prahy Ondřej Pečený. "Lidé se nenadýchali zplodin," dodal.

Podle něj má Praha jeden z nejmodernějších vozových parků MHD."Provádíme pravidelnou kontrolu autobusů jednou za tři dny," dodal Pečený.

Nehoda autobusu i v neděli 

Kuriozní událost se stala v neděli odpoledne v autobusu číslo 200 v Praze Kobylisích na ulici Střelničná na zastávce Pod sídlištěm. Kvůli závadě na chlazení motoru se v zadní části autobusu vymrštil poklop a horká voda s párou popálila pět cestujících. Jejich zranění nejsou naštěstí vážná.

Autobus číslo 200 právě přijížděl na konečnou, když se ze zadní části ozvala rána.

"Čtyři ženy jsou popálené na nohou, jedna v obličeji. Všechny byly převezeny na popáleninové centrum ve Vinohradské nemocnici, nikdo další nebyl zraněn," řekla serveru nova.cz mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Všechny ženy měly opařeniny druhého stupně. "A protože chladící kapalina obsahuje také fridex, byly ženy také poleptány od fridexu," řekla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová. Všechny pacientky už byly propuštěny domů.

Reuters
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz