Zpravodajství

ČSSD předstihla v průzkumu ODS, s komunisty by měla většinu

V Lidovém domě je zřejmě veselo. Sociální demokraté totiž v zářijovém průzkumu předstihli vládní občanské demokraty. ČSSD by volilo 28,7 procenta lidí, zatímco ODS by získala hlasy 27 procent voličů. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM. Reportáž připravuje Jakub Klingohr.

Sociální demokraté podle agentury STEM předstihli v oblibě ODS. Podporu jim vyjádřilo 28,7 procenta lidí, pro občanské demokraty se vyslovilo 27 procent dotázaných, vyplývá ze zářijového průzkumu STEM.

Do Sněmovny by se ještě dostali komunisté, zelení a lidovci. KSČM by skončila třetí s 12,2 procenta voličské přízně. Zelení by získali 9,1 procenta. Křesla ve sněmovně by patřila i lidovcům, kteří by dosáhli 7,3 procenta.

Pokud by se výsledky přepočítávaly na mandáty, ČSSD by v dolní parlamentní komoře reprezentovalo 73 poslanců. ODS by získala 67 křesel. Společně s 28 komunisty by sociální demokraté vytvořili těsnou sněmovní většinu 101 hlasů z 200.

Tyto preference ukazují rozložení politických sympatií u všech dotázaných, tedy i u těch, kteří nejsou rozhodnuti, nehodlají volit žádnou stranu či svůj názor nechtějí sdělit.

STEM uvádí, že statistická chyba se u tohoto průzkumu u větších stran pohybuje kolem 2,5 procentního bodu, u menších kolem 1,5 procentního bodu.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz