Zpravodajství

Najatý vrah nám svěřil plán vraždy

Najatý vrah nám svěřil plán vraždy
Zdroj: TV Nova

Před senátem libereckého krajského soudu v pondělí pokračoval proces s trojicí mužů obžalovaných z přípravy vraždy. Případ se stal v loňském listopadu. Hlava gangu JUDr. Kopta si měl prostřednictvím pomocníků objednat vraždu jiného pražského podnikatele Jiřího Svobody. Najatý vrah si vše rozmyslel a vše nahlásil policii. Trojlístku nyní hrozí vysoké tresty.

Jedná se o mnoho peněz, možná i o stamiliony. Natočili jsme záznam s nájemným vrahem před tím, než do případu vstoupila policie. Na záznamu podrobně vylíčil, kdo si u něj vraždu objednal a kdo má zemřít. Kdyby zmizel, zůstalo by tak jeho doznání.

"Dohoda zněla, že dostanu 200 000 zálohu, zbraň, fotku toho člověka a adresu," řekl TV Nova.

Tak reagoval pražský podnikatel, když se dozvěděl, že mu o život usiluje jeho známý JUDr. Kopta. Co Svoboda Koptovi provedl, že si vysloužil červenou kartu, ale dosud nikdo neřekl.

Případ začala vyšetřovat policie. Nasadila i odposlechy. Nájemný vrah se dál choval, jako kdyby vraždu dokončil.

Po bleskovém zatýkání za mřížemi končí JUDr. Kopta jako objednatel vraždy, Ivo Čermák, který vraha obstaral a Petr Baďouček- člověk, který měl předat vrahovi zbraň a vozit ho na místa, kde se Svoboda pohyboval.

"Slíbili mi další obnos. Samozřejmě doplatek celé odměny a další práci dvou likvidací dalších lidí," říká najatý vrah.

Soudkyně teď čeká na posudek znalce, který by měl přezkoumat věrohodnost nájemného vraha a vyloučit to, že by si tak složitou konstrukci mohl vymyslet. 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz