Zpravodajství

Lupič platební karty se přiznal na policii

Lupič platební karty se přiznal na policii
Zdroj: TV Nova

Naše televize pomohla vyřešit krádež téměř za 100 tisíc korun. Odvysílali jsme záběry z průmyslové kamery, na kterých bylo jasně vidět, jak zloděj vybírá kradenou platební kartou. Neměl s tím příliš velkou práci, protože se pořád najdou lidé, kteří u karty mají napsaný i její PIN kód. Když se ovšem zloděj viděl na záběrech v televizi, sám se šel udat.

Muž vybral uloupenými platebními kartami desítky tisíc korun - a stejný člověk v bílé mikině vychází z policejní budovy. Jaká je souvislost? Když se lupič viděl v televizi, asi se v něm hnulo svědomí a šel se sám udat na policii.

Kriminalisté nejsou na podobné pohnutky příliš zvyklí a tak ho bez okolků přijali. Když si lupič u protokolu sypal popel na hlavu, policisté občas zalapali po dechu. Podle záběrů z bezpečnostních kamer banky by totiž nikdo neřekl, že dareba není plnoletý.

Bylo zjištěno, že se jedná o mladíka ve věku sedmnácti let a v minulosti už měl zkušenosti s policií.

Důvod, proč okradl svou oběť a pak zvesela vybíral z bankomatů cizí peníze, je stále zahalen rouškou tajemství.

"Důvod mladík nevysvětlil a na kartách se mu podařilo vybrat celkem sto tisíc korun," uvedli policisté.

Kdyby neměla přepadená oběť v peněžence vedle karet i PIN kódy, z mladíka by se během pár hodin boháč nestal. Stejnou chybu využila také dvojice mužů, která před pár týdny v centru Prahy přepadla Američanku.

Z různých bankomatů na území hlavního města vybrali hotovost přibližně okolo sta tisíc korun.

Policie po nich stále bezvýsledně pátrá. že by se ale po vzoru svého mladšího kolegy také sami přiznali se moc předpokládat nedá.

I přes to, že je mladíkovi teprve sedmnáct let, hrozí mu za loupež a následné zneužití platebních karet šest let vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz