Zpravodajství

Útěk z vězení překvapil padesáti tisíci - video

Útěk z vězení překvapil padesáti tisíci - video

Dlouhonohé blonďaté krásky v černých policejních oblečcích bránily v úterý večer vstup do jednoho pražského kina. Propouštěli jen zvané a všem u vchodu dávali podivné origami ve tvaru ptáka. Za tajuplně vypadající akcí se skrývala slavnostní předpremiéra nového seriálu Útěk z vězení.


Na předpremiéře světového hitu zvaného v originále Prison Break se sešli kromě novinářů i tváře televizní publicistiky od Pavlíny Dankové po Radka Johna. Potkat jste mohli i zástupce Růžovky Josefa Pejchala a Ivanu Jirešovou nebo tým Snídaně Tomáše Hauptvogla, Tomáše Krejčíře či Petru Kruntorádovou. Večer byl stylový každým coulem hosteskami počínaje a pohoštěním se všelijakými vězeňskými názvy konče.

John radil s výběrem vězení
Projekci dvou prvních dílů uvedl publicista Radek John, neboť jejich pořadu bude seriál předskakovat. Vysílací čas Útěku z vězení je středa 21:30 a po něm budou od října pravidelně nastupovat Na vlastní oči. John si neodpustil "vězeňskou" radu. "Byl jsem ve čtyřech vězeních. Ve dvou v Čechách, ve dvou v Americe a pokud Vám můžu soukromě doporučit, pokud byste měli možnost volby, vždycky americké," zavtipkoval John.

Ředitel TV Nova si rozdělil seriály do skupin
Před promítáním si na chvíli půjčil mikrofon i generální ředitel TV Nova Petr Dvořák, který vysvětlil, jak se to na českých televizích má se seriály. "Říká se, že těch seriálů je opravdu hodně a že je trochu přeseriálováno a mě vedlo k tomu, že jsem si seriály rozdělil do tří skupin. Ta první skupina, to jsou seriály, které běží na naší konkurenci a je mi úplně jedno, že je nestíhám vidět. Pak je skupina seriálů, které běží na Nově, já je také nestíhám vidět a mrzí mě to, ale víc s tím asi neudělám. A pak je třetí skupina seriálů. Ty běží na Nově, taky je nestíhám vidět, ale v noci si je pouštím alespoň z DVD. A Útěk z vězení je přesně ten typ seriálu, kvůli kterým chodím pozdě spát a pak mám problém ráno se vstáváním."

Origami skrývalo padesát tisíc korun
Origami, které každý návštěvník u vstupu dostal, mělo dvě funkce. První byla symbolická, protože tento složený kus papíru je jakýmsi symbolem hlavního hrdiny Michaela Scofielda a navíc mu pomáhá zdolávat drobné překážky. Druhou rolí malých papírových ptáčků bylo uschování drobných klíčků. Po projekci pak diváci zkoušeli, zda právě jejich klíček pasuje do zámku s truhlou, v níž bylo umístěno 50.000 korun českých. Zámek zkoušeli známé tváře i pozvaní hosté, ale dlouho se nikomu nedařilo otočit klíčem.

Napínavé čekání na výherce
Až po více než půlhodině, kdy už se u bedlivě střežené skříňky vystřídala většina hostů, se najednou ozval potlesk. Štastným výhercem padesáti tisíc korun českých se stala Lenka Pelcová z Prahy. "My jsme se šli nejdříve najíst a až pak jsme to zkusili," komentovala nadšená bruneta napínavé čekání na výherce. Za peníze pořídí svým dcerám dárky k narozeninám. "Dceři jsem koupila mobil, který mi připadal drahý, ale teď už mi nepřijde, že stál tolik," usmívala se Pelcová s pytlíkem plným padesátikorun. "A mejdan bude," uzavřela výherkyně.
Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz