Zpravodajství

Lupiči vykradli 11 bank, stále unikají

Lupiči vykradli 11 bank, stále unikají
Zdroj: TV Nova

Kriminalisté v Praze už desátý měsíc marně pátrají po dvojici bankovních lupičů. Ti mají na svědomí nejméně jedenáct ozbrojených přepadení, při kterých získali už skoro tři miliony korun. Přestože jsou díky záběrům průmyslových kamer mediálně známí, nikdo na ně zatím neupozornil. Proto je teď začal hledat speciální tým detektivů.

Lupiči si vybírají menší pobočky bank na okrajích Prahy, většinou na sídlištích. Naposledy ale loupili v Kladně. Oba se kryjí čepicemi, jeden z nich i slunečními brýlemi. Nejspíš jsou dobří kamarádi.

Zdroj: TV Nova

Menší z nich má asi 175 centimetrů. Za poslední dobu si delší vlasy nechal ostříhat dohola, teď mu už ale dorůstají a má výrazné kouty. Druhý je asi o deset centimetrů vyšší, postává většinou v pozadí a hlídá. Vždy žvýká a chová se velmi sebevědomě, až jakoby frajersky. Oba jsou ozbrojeni, není vyloučeno, že mají ostré náboje.

Zdroj: TV Nova

Lupiči si z bank odnesli celkem už téměř dva miliony korun. Při loupežích vystupují klidně, nezmatkují. Několikrát odstrčili i klienty bank od přepážky, před jejich zraky vytáhli zbraň a namířili ji na vyděšené úřednice. V jednom případě ale dostali jen několik desítek tisíc korun. Větší škodě zabránil časový zámek na trezoru.

Pachatelům hrozí od dvou do deseti let vězení. Pokud se jim ale prokáže série loupeží, tresty by mohly být i o několik let vyšší.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz