Zpravodajství

VIDEO: Požár v Brně spolykal stavební buňky

VIDEO: Požár v Brně spolykal stavební buňky

Hodně rušnou noc mají za sebou brněnští hasiči. V úterý krátce po půl deváté večer začaly v centru města hořet stavební buňky. Jen díky nasazení velkého množství hasičských jednotek se plameny nerozšířily na blízké obchodní centrum.

Až do základů vyhořel v noci na středu objekt ze stavebních buněk na rohu ulic Milady Horákové a Příkop v centru Brna. Při neštěstí nebyl nikdo zraněn, škoda se odhaduje na 400.000 korun. Příčina požáru zatím není známa.

Hasiči bojovali s plameny až do brzkého rána. Už dopoledne začne přímo na místě neštěstí pátrání po jeho příčinách. Zatím se hasičům nepodařilo vypátrat majitele budovy. Upřesnili, že objekt byl dlouhou dobu nevyužívaný a prázdný. V poslední době v něm podle hasičů hořelo už třikrát.

Zásah byl obtížný

I když hasiči bojovali s ohněm s plným nasazením, dřevěný objekt rozkládající se na asi 200 metrech čtverečních se jim nepodařilo zachránit. Zásah byl velmi obtížný. Těsně po příjezdu hasičů se propadla střecha budovy. Plameny šlehaly do výšky deseti metrů. Hasiči museli kvůli dýmu zasahovat v dýchacích přístrojích. Řešili také potíže s dodávkou vody.

Zřejmě dílo narkomanů

Požár má podle vyšetřování na svědomí pravděpodobně skupina narkomanů.  Podle našich informací totiž našli vyšetřovatelé na místě injekční stříkačky. Je tak pravděpodobné že za požárem stojí narkomani.

Noční požár připomíná¨už jen opuštěné spáleniště. Vypadá to, že místní si konečně oddechnou. Opuštěné budovy totiž byly místem kde se scházeli bezdomovci a narkomani.

 

 

Zbytky objektu budou v nejbližších dnech nejspíš odstraněny za státní peníze.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz