Zpravodajství

VIDEO: V Horních Počernicích řádí žhář, hasiči tam byli už osmkrát!

VIDEO: V Horních Počernicích řádí žhář, hasiči tam byli už osmkrát!

Do Horních Počernic museli v úterý večer spěchat hasiči. Požár tam totiž zachvátil nejprve popelnice, pak se rozhořelo také v přízemí a dvou sklepních kójích čtrnáctipatrového panelového domu v ulici Mezilesí. "Záchranáři museli ošetřit 4 zraněné, 29 osob hasiči evakuovali, 15 jich zachránili," řekl serveru nova.cz major Milan Malina, vedoucí oddělení zjišťování příčin požárů.

Zdroj: TV Nova

Co je z podivem, hasiči do pražských Horních Počernic vyjíždějí v poslední době nějak moc často. Jen za včerejší noc to bylo dvakrát, celkově tu ale za poslední týden byli už osmkrát. "Existuje podezření, že dům, kde bydlí převážně policisté, obchází žhář," řekl Malina.
Požár podle něj vypukl před půl devátou. Škoda dosáhla na 250 tisíc korun.

Zatímco požáry popelnic a kontejnerů končily jen materiální škodou, požár uvnitř domu už tak obyčejný nebyl. Hustý a štiplavý kouř se totiž dostal i do vrchních pater, kde se nájemníci začali dusit. Lidé vybíhali ven. "Některé vyvedli až hasiči, celkem jich bylo patnáct, čtyři obyvatele museli ošetřit lékaři," řekl nám Malina

Hasiči už požádali městskou a státní polici, aby tady nepřetržitě hlídkovali. Není totiž vyloučeno, že se zde nebezpečný žhář opět ukáže. Lidé strávili na ulici asi dvě hodiny. Pak se mohli vrátit do svých bytů.

Někteří ovšem v obavách z dalšího požáru měli bezesnou noc. V panelovém domě bydlí vesměs policisté. Kriminalisty teď zajímá, jestli si žhář proto nevybírá tento dům záměrně.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz