Zpravodajství

Za falšování Košťálovy nehody potrestán i druhý policista

Ředitel Policie Praha-venkov potrestal i druhého policistu, který zasahoval u červnové nehody fotbalového bose Vlastimila Košťála. Po dobu tří měsíců přijde o čtvrtinu platu. Jeho kolega, velitel hlídky, byl v červenci od policie propuštěn.

Jak jsme ale zjistili, hlídka v rozporu s povinnostmi neprovedla u účastníků nehody dechovou zkoušku. Velitel hlídky pak do protokolu napsal lež. Zkouška prý proběhla a žádný alkohol neprokázala. Kvůli tomu dostal už v červenci u policie výpověď. A to bez odchodného a nároku na rentu.

Vesele slavil

 

Středa 27. června. Místopředseda Českomoravského fotbalového svazu Vlastimil Košťál slaví narozeniny. Pozval i novináře. O několik hodin později zavinil Košťál nehodu ve Vestci u Prahy. Na místo přijela hlídka, která podle všeho věděla, s kým má tu čest.

Policie položila obligátní otázku - nepil jste? Odpověď? "Ne, to v žádném případě. Předpokládám, že si to pánové ověří," řekl Košťál policistům.

Zfalšoval zkoušku na alkohol

Pánové, kterými Košťál myslel policisty, si ale u účastníků nehody množství alkoholu v krvi zkouškou neověřili. A to je velký problém. Je totiž povinností policistů provést u nich orientační dechovou zkoušku a přítomnost alkoholu. Ta je dokonce dána závazným pokynem policejního prezidenta.

Policejní ředitel si na rozhodnutí o trestu pro druhého člena hlídky vzal několik týdnů. Teď už je jasno. Policista zůstává, ale dostal pokutu. Tou je maximální kázeňský trest. Přijde o 25% platu po dobu tří měsíců. Odhadem jde dohromady o 15 až 20 tisíc korun. Viník havárie Vlastimil Košťál se dnes už nechce k nehodě vyjadřovat. Vyvázl z ní pouze s dvoutisícovou pokutou.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz