Zpravodajství

Za kopírování Vratných lahví pyká další pirát!

Za pirátské kopírování českého filmu Vratné lahve ve středu policie obvinila druhého člověka. Ten měl umožnit, aby se k filmu prostřednictvím internetu dostaly tisíce lidí. Produkční společnost filmu bude požadovat odškodné.

Filmový hit z dílny Jana Svěráka se dostal do rukou pirátů. Ještě před
oficiálním vydáním filmu na dévédé. Policie už obvinila druhého člověka za porušení autorských práv.

Jak nám řekla policejní mluvčí Iva Knolová, jde o dvaadvacetiletého muže a hrozí mu až dva roky vězení. Už dříve přitom policie obvinila pětatřicetiletého muže z Prahy-východ. Ten kopii filmu umístil na internet, odkud si ji mohl kdokoliv stáhnout. Teď už je tedy jasné i to, kdo mu ji dal.

Kopie měla nejvyšší možnou kvalitu, byla označena vodoznakem a upozorněním, že je určena pouze ministerstvu kultury a nesmí se kopírovat. Oběma pirátům hrozí přísný trest.

Bude platit miliony

Podle Lenky Henačkové, manažerky České protipirátské unie mu hrozí dva roky vězení a peněžitý trest až dva miliony korun. Paradoxní je, že viník ukradl film z kopie, kterou nechal režisér Jan Svěrák vyrobit pro ministerstvo kultury.

Nejde přitom o první takový případ. Pirátská unie už odhalila piráty
za únik filmu Bátory, Rafťáci a Simpsonovi.

Produkční společnost odhaduje ztráty za pirátské kopie filmů na nejméně pět milionů korun. Po vinících bude chtít náhradu škody.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz