Zpravodajství

Máří Magdalénu nakoupil za pět prstů

Máří Magdalénu nakoupil za pět prstů

Obyvatelé Chornic na Svitavsku mají důvod ke smutku. Neznámý zloděj tady ukradl pískovcovou sochu sedící Máří Magdalény, která byla dominantou obce. Škodu odborníci vyčíslili na více jak 200 tisíc korun.


Sedmdesáticentimetrovou sochu Marie Magdaleny zhotovil v roce 1798 Jiří František Pacák. Před devíti lety prošla rekonstrukcí za sto padesát tisíc korun. Teď ze dne na den zmizela. Nikdo neví kam.

Jeden krade víc jak druhý.

Pachatel nedopaden

Sochu pravděpodobně nebylo těžké ukrást, s podstavcem ji spojoval jenom tento starý tmel. Policie zatím pachatele hledá.

Socha vážila desítky kilogramů. Podle lidí museli být zloději minimálně dva a počínat si velmi rychle. Socha totiž stojí na rušném místě vedle základní školy. Podle místních ji někdo ukradl na objednávku.

"Zastupitelstvo obce souhlasilo s tím, aby za zprávu, která povede k nalezení sochy, byla vyplacena odměna pět tisíc korun," uvedl starosta Chornic.

Pokud se socha do konce roku nenajde, obec uvažuje, že na stejné místo umístí repliku. Krádeže soch se Chornicím nevyhnuly ani v minulých letech. V roce 2005 zloději ukradli dvě kamenné ozdobné vázy ze sochy Jana Nepomuckého.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz