Zpravodajství

V base u nás zestárne 32 lidí

V base u nás zestárne 32 lidí

Doživotní trest si u nás odpykává 29 mužů a tři ženy. Překvapivý je poměr vězněných mužů a žen. Z 19 200 osob je pouze tisíc žen. Zajímají vás podrobnosti? Snídaně s Novou v souvislosti s uvedením hitu Útěk z vězení rozjela seriál rozhovorů o vězeňství.


Prvním hostem "vězeňské Snídaně" byl Milan Hospodka, ředitel odboru výkonu vazby a trestu Generálního ředitelství Vězeňské služby. Ten  dodal, že v pětatřiceti českých vězeňských zařízení je z 19 tisíc lidí necelých dva a půl tisíc vazebně stíhaných.

Doživotí vyslechyl i tři ženy
Jednoduchou matematikou dojdeme k tomu, že zlodějů, podvodníků, násilníků nebo vrahů odsouzených soudem je kolem 16 800. Nutno dodat, že se číslo neustále proměňuje. V nejtěžších věznicích se zvýšenou ostrahou sedí na dvanáct set lidí odsouzených s výjimečnými nebo dlouhými tresty. Zdi kriminálu neopustí třicet dva osob z toho tři ženy.
TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz