Zpravodajství

Spor rodičů poškozeného dítěte s nemocnicí trvá sedm let

Spor rodičů poškozeného dítěte s nemocnicí trvá sedm let
Zdroj: TV Nova

Ani po sedmi letech nekončí spor o odškodnění za poškození mozku Martina Koláře. Podle rodičů zavinili chlapcovo vážné postižení v nemocnici Na Bulovce. Verdikt soudu měl padnout právě ve čtvrtek.

Spor se ale dál komplikuje - nemocnice obvinění stále odmítá a navrhuje další znalecké posudky. Rodina chlapce se zase rozhodla požadovat o dva miliony víc než doteď.

Nemocnice Na Bulovce měla operovat neprůchodná střeva tříletého chlapce, rodičům ale vrátila syna s vážně poškozeným mozkem. Od té doby se pan Kolář chodí soudit a pořád poslouchá, že lékaři nic nezavinili - sedmileté nekonečné dohady.

Marně doufali, že soudce konečně rozhodne - spor se ale dál komplikuje. Nemocnice žádá další znalecký posudek, který by vyvrátil už jednou posudkem zjištěné pochybení lékařů.

Jde o peníze

Otec Martina teď ale pro syna chce o dva miliony víc. Deset miliónů před sedmi lety byla nejvyšší suma v podobných případech, nová vyhláška ale dovoluje odškodnění vyšší.

Rodiče ochrnutého Filipa Němce, který se málem utopil na školním výletě se finanční satisfakce aspoň u soudu dočkali podstatně dřív, a ve větší částce čekají na 15 milionů.

Případ Martina Koláře pokračuje posudky. Další jednání je naplánováno na konec listopadu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz