Zpravodajství

Senátoři chtějí změnit pravidla odpovědnosti za úklid chodníků

Senátoři chtějí změnit pravidla odpovědnosti za úklid chodníků
Zdroj: TV Nova

Senát poslal do prvního čtení nový návrh takzvaného chodníkového zákona. Podle senátora Kubery by už za chodník pře svým domem neměl mít odpovědnost majitel domu, jak tomu bylo doteď, ale majitel pozemku. To znamená, že už by ho nemuseli v zimě uklízet. Obce říkají, že na úklid nemají peníze.

Takhle to v zimě vypadá snad všude. Chodníky se proměňují v ledové kluziště a udržet se na nohou je problém. Majitel domu, u kterého chodník je, má ale za chodník odpovědnost a tak mu nezbývá než každou zimu trávit hodiny uklízením.

Pokud to neudělá, je zodpovědná za to, co se na chodníku stane. A nemusí to vždy skončit jen úsměvným pádem a modřinou. Paní Y si na zledovatělém chodníku v lednu zlomila nohu.

Podle majitelů domů je to nespravedlnost. Musí uklízet něco, co jim nepatří. A když by tam například chtěli mít zahrádku u restaurace, musí za pronájem platit. A to se nelíbí i senátoru Kuberovi.

Pro města by to byla obrovská finanční zátěž, říkají radnice
Aby návrh zákona senátora Kubery začal platit, musí ho po Senátu schválit ještě Poslanecká sněmovna, a poté podepsat prezident.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz