Zpravodajství

Langer bude vysvětlovat rekonstrukci kanceláře za 17 milionů!

Langer bude vysvětlovat rekonstrukci kanceláře za 17 milionů!
Zdroj: TV Nova

Ve sněmovně se schyluje k další bitvě mezi vládou a opozicí. Poslanci ČSSD a KSČM požadují, aby jim ministr vnitra Langer do posledního haléře doložil, za co přesně utratil 17 miliónů korun při rekonstrukci svojí kanceláře. Jsou totiž přesvědčeni, že jde o plýtvání v době, kdy vláda všem ordinuje úspory. Langer ale tvrdí, že má čisté svědomí.

Pojedete-li v Praze po Letné, můžete na střeše ministerstva vnitra vidět pobíhat dělníky. Dokončují přestavbu pátého patra, kde úřaduje ministr a jeho nejbližší. Nedávno prosáklo, že to spolyká nejméně 17 miliónů, což opozici nadzvedlo. Chce vidět účty.

Opozice zuří, Langer je v klidu

Bezpečnostní expert ČSSD Jeroným Tejc si myslí, že ministr by měl říct, proč byla rekonstrukce tak nákladná. Langer mu na to vzkazuje, že to udělá velmi rád, protože se nejedná o žádný nadstandard.

Podle komunistického místopředsedy Jiřího Dolejše je podezření na plýtvání peněz na místě. Ministr se ale hájí tím, že ony zmíněné milióny zdaleka neskončily jen v jeho kanceláři. Jak zdůraznil, v pátém patře sedí celý jeho kabinet, řada úředníků a je zde i konferenční místnost. Vše má být přístupné lidem s handicapem.

Navíc říká, že budovu po ČSSD převzal v tak dezolátním stavu, že byla rekonstrukce nezbytná, což ale opozice považuje za výmluvu.

Terénní auto pro ministrova psa

Ani předchozí vlády ale nemají tak úplně čisté svědomí, pokud jde o vynakládání státních peněz. Stanislav Gross proslul tím, že si třeba zaletěl vrtulníkem na pohřeb Ivana Hlinky. Ivan Pilip si koupil služební terénní auto, aby se mu do něj vešel pes. Jiří Paroubek vydal knihu svých fotek, přičemž fotografa platil úřad vlády. A ministr Němec pro změnu vybavil služební byty nábytkem za víc než 4 milióny.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedm miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz