Zpravodajství

Langer bude vysvětlovat rekonstrukci kanceláře za 17 milionů!

Langer bude vysvětlovat rekonstrukci kanceláře za 17 milionů!
Zdroj: TV Nova

Ve sněmovně se schyluje k další bitvě mezi vládou a opozicí. Poslanci ČSSD a KSČM požadují, aby jim ministr vnitra Langer do posledního haléře doložil, za co přesně utratil 17 miliónů korun při rekonstrukci svojí kanceláře. Jsou totiž přesvědčeni, že jde o plýtvání v době, kdy vláda všem ordinuje úspory. Langer ale tvrdí, že má čisté svědomí.

Pojedete-li v Praze po Letné, můžete na střeše ministerstva vnitra vidět pobíhat dělníky. Dokončují přestavbu pátého patra, kde úřaduje ministr a jeho nejbližší. Nedávno prosáklo, že to spolyká nejméně 17 miliónů, což opozici nadzvedlo. Chce vidět účty.

Opozice zuří, Langer je v klidu

Bezpečnostní expert ČSSD Jeroným Tejc si myslí, že ministr by měl říct, proč byla rekonstrukce tak nákladná. Langer mu na to vzkazuje, že to udělá velmi rád, protože se nejedná o žádný nadstandard.

Podle komunistického místopředsedy Jiřího Dolejše je podezření na plýtvání peněz na místě. Ministr se ale hájí tím, že ony zmíněné milióny zdaleka neskončily jen v jeho kanceláři. Jak zdůraznil, v pátém patře sedí celý jeho kabinet, řada úředníků a je zde i konferenční místnost. Vše má být přístupné lidem s handicapem.

Navíc říká, že budovu po ČSSD převzal v tak dezolátním stavu, že byla rekonstrukce nezbytná, což ale opozice považuje za výmluvu.

Terénní auto pro ministrova psa

Ani předchozí vlády ale nemají tak úplně čisté svědomí, pokud jde o vynakládání státních peněz. Stanislav Gross proslul tím, že si třeba zaletěl vrtulníkem na pohřeb Ivana Hlinky. Ivan Pilip si koupil služební terénní auto, aby se mu do něj vešel pes. Jiří Paroubek vydal knihu svých fotek, přičemž fotografa platil úřad vlády. A ministr Němec pro změnu vybavil služební byty nábytkem za víc než 4 milióny.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz