Zpravodajství

Nepolapitelní lupiči udělali další banku v Praze

Nepolapitelní lupiči udělali další banku v Praze
Zdroj: TV Nova

Dvojice nejznámějších bankovních lupičů znovu udeřila. Tentokrát si vybrala pobočku v Praze 4. Kriminalisté se ale na muže, kteří začali loupit od prosince loňského roku tak trochu připravili. A i když jsou lupiči stále na svobodě, pomyslná smyčka se nad nimi začíná stahovat.

Lepší fotografii než která byla pořízená při posledním přepadení která se stala toto pondělí v Praze 4 má lupič už snad jen v občance. Kriminalisté vytipovali několik poboček a v nich nainstalovaly banky kamery tak, aby loupežníky zachytily co nejlépe.

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...

Podle policistů už lupiči začínají dělat chyby. V tomto posledním případě udělali poprvé chybu, když nechali mezi bankovkami nástrahovou bankovku, která jim následně bouchla.

Mimo to, že z uloupených sto tisíc korun museli za rohem pobočky vyhodit obarvené bankovky v hodnotě asi třiceti tisíc, jeden z lupičů se zbavil také košile. A ta už je v rukou expertů v Kriminalistickém ústavu.

Možná jsou to gambleři

Speciální tým kriminalistů má pro jinak sympatickou dvojici lupičů vzkaz. Půjdou po nich jako ohaři a doporučuje jim, aby se vzdali a přišli se udat na policii. Kromě kvalitních fotografií toho ale policisté -ohaři- k lupičům moc nemají. Podle policie to nejspíš vypadá na gamblery, kteří doplňují neustále peníze, které pak prohrávají v hernách.

Z dvanácti loupežných přepadení si lupiči odnesli přes dva a půl milionu korun. I když hrozí pistolí, jsou k pracovníkům bank velmi slušní a nikdy nikoho nezranili.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Píše se na Deník.cz