Zpravodajství

Při nehodě unikal chlór, naštěstí jen naoko

Při nehodě unikal chlór, naštěstí jen naoko

Dramatické chvíle zažili ve čtvrtek vpodvečer obyvatelé Valů na Pardubicku. Hasiči, policisté i záchranáři likvidovali vážnou nehodu, při které unikal nebezpečný chlór. Naštěstí se ale jednalo pouze o cvičení.

Zdroj: HZS

Hasiči z Přelouče a Pardubic vyjíždí k dopravní nehodě bez ohledu na to, jestli se jedná o cvičení nebo ne. V tomto případě jde o simulaci události s možnými tragickými následky. Chlór uniká do okolí, hasiči musí použít speciální obleky.

"Do obleku jde teplý vzduch, ten oblek se nafukuje a komplikuje nám práci," popsal podmínky hasič.

Místo nehody uzavírá policie. Na místo přijíždí i záchranná služba. Stát se totiž může cokoli. Jednomu hasiči se udělalo špatně. Začíná boj o minuty. Muž okamžitě musí do nemocnice.

"Tady se postavila dekontaminace pro odmoření příslušníků, který zasahovali v tom nezeleným prostoru," říká velitel zásahu.

Poplach pro obyvatele Valů vyhlašuje i obecní úřad.

"Občané by měli v tomto případě uzavřít domovy, uzavřít okenice a připravit si věci k mobilizaci," říká místostarosta.

Cvičení mělo za úkol prověřit schopnost komunikace mezi záchrannými složkami. Pardubický kraj čeká do konce měsíce ještě několik podobných akcí.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz