Zpravodajství

VIDEO: Bývalého senátora přejela starostka Zbýšova

VIDEO: Bývalého senátora přejela starostka Zbýšova

U obce Damírov na Kutnohorsku se ráno stala vážná dopravní nehoda. Zraněn při ní byl bývalý senátor a náměstek ministra vnitra Vladimír Zeman. Řidička do něho nabourala, když zrovna stál za svým autem a prohlížel si krajinu. Utrpěl vážná zranění nohou.

Nehoda se odehrála brzy ráno. Vladimír Zeman je podle našich informací vášnivý myslivec. Zastavil u krajnice a dalekohledem si prohlížel krajinu i zvířata v ní. Jenomže v tom se přiřítila řidička, podle našich informací - starostka sousední obce Zbýšov - a narazila do něj.

Zdroj: TV Nova

"Řidička vozidla favorit nedostatečně věnovala svou pozornost řízení a v důsledku toho přehlédla zaparkované vozidlo škoda octavia," uvedli policisté.

Má několikanásobnou zlomeninu nohy

Řidička Zemana údajně přimáčkla mezi obě auta. S vážným zraněním ho vrtulník transportoval do nemocnice.

Nám se podařilo zjistit, že utrpěl velmi komplikovanou několikanásobnou otevřenou zlomeninu nohy. Při tom ztratil hodně krve. V tuto chvíli už je po operaci.

Bývalý senátor Zeman pracoval v minulosti na ministerstvu vnitra jako náměstek ministra Bublana i Langera.

Teď má neméně důležitou funkci. Je vrchním ředitelem účetnictví sekce rozpočtu a účetnictví ministerstva vnitra.

Nehodu teď vyšetřují kutnohorští policisté. A není vyloučeno, že brzy případ uzavřou. "Na vině je pravděpodobně nedostatečná pozoronost řidičky," říkají.

Bývalý senátor by měl být mimo ohrožení života. O zlepšení nebo zhoršení jeho zdravotního stavu rozhodne následujících 24 hodin.

Při nehodě zahynul řidič, z cisterny vytékala nafta

Děvětatřicetiletý řidič peugeotu zahynul a jeho o 20 let mladší spolujezdkyně utrpěla těžké zranění při srážce tří vozů, která se stala v pátek dopoledne mezi Vracovem a Vlkošem na Kyjovsku.

Mezi havarovanými vozidly byla také cisterna převážející 20.000 litrů bionafty. Téměř polovina paliva vytekla. Ekologickou havárii likvidují hasiči. Rušná komunikace I/54, na níž se nehoda stala, bude v kritickém po celý dnešek uzavřena, řekl mluvčí jihomoravských hasičů.

Viník havárie zatím neznámý

Nehoda se stala těsně před 11:00. Podle jedné z vyšetřovacích verzí se na ní mohl podílet cyklista. Za ním jedoucí Škoda Fabia náhle prudce přibrzdila. Za škodovkou jedoucí řidič peugeotu chtěl patrně v tu chvíli předjíždět anebo se jen snažil vyhnout nárazu, přičemž se dostal do protisměru. Tam se čelně srazil s protijedoucí cisternou zcela naplněnou bionaftou.

"Kdo je viníkem neštěstí, nelze zatím říci. Teprve se po tom pátrá," řekla mluvčí hodonínské policie Dana Prajková. Ve vraku peugeotu zahynul jeho řidič. Spolujezdkyně byla vrtulníkem převezena do Falkultní nemocnice v Brně-Bohunicích. "Ještě při přeletu byla zastabilizována. Její stav je vážný," řekl Rostislav Verner z jihomoravské záchranné služby.

Cisterna zůstala převrácena v příkopu. Záhy z ní začala unikat bionafta. Bezmála 9000 litrů paliva znečistilo pruh země vedle vozovky dlouhý asi deset metrů. Únik nafty se podařil zastavit až po přibližně třech hodinách. V příkopu vytvořili hasiči dvě stěny, čímž zamezili rozlití paliva na další plochu.
Část bionafty pak odčerpali. Na místě jsou již pracovníci specializované firmy, kteří se postarají o odstranění následků havárie, řekla vedoucí odboru životního prostředí radnice v Kyjově Šárka Hauserová.

Podle ní bude nutné zbytek vyteklé nafty odčerpat, znečištěnou půdu odtěžit a odvézt. Místo úniku paliva pak bude překryto novou půdou. Práce budou moci začít poté, co hasiči přečerpají zbytek bionafty z cisterny.

Podle hasičů je komunikace v úseku dlouhém 15 metrů silně znečištěna naftou. Čištění silnice potrvá až do soboty. Celý víkend pak patrně zabere likvidace kontaminované zeminy. V sobotu a neděli by ale mohla být silnice částečně průjezdná.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz