Zpravodajství

Trestně stíhaná předsedkyně Pozemkového fondu rezignovala

Předsedkyně Pozemkového fondu Jiřina Böhmová v pátek rezignovala na svou funkci. Jak jsme zjistili, policie Böhmovou obvinila kvůli spornému prodeji pozemků pod pražskou Spartou a teď dokončuje návrh na její obžalobu. Podle ministra zemědělství ale byla rezignace Böhmové plánovaná dlouho dopředu a s jejím trestním stíháním nesouvisí.

Když před pěti lety kupovala Sparta pozemky pod svým fotbalovým stadionem, seděla Böhmová na ministersvu financí a kupní smlouvu podepsala. Půdu prodala za 20 milionů korun.

Ta cena měla být minimálně dvojnásobná," říká mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.

Je to jako, kdyby chtěl soused koupit vaši zahradu, ale za cenu, kterou si nechal odhadnout on sám. Böhmovou, která mezitím z ministerstva odešla a stala se šéfkou Pozemkového fondu, začala stíhat policie. Vyšetřování už uzavřela.

Policie tuto ženu obvinila z trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku. V pátek proběhlo plánované zasedání prezídia Pozemkového fondu, které přijalo rezignaci Böhmové.

Ministr tvrdí, že rezignace byla plánovaná a s případem nesouvisí.

Böhmová měla z pekla štěstí. Zatímco našeho reportéra ministr Gandalovič pozval bez kamery do své kanceláře, ona z ministerstva odešla, aniž by musela odpovědět na jedinou otázku.

"Zakročím, až bude Böhmová obžalovaná," říká minist zemědělství Petr Gandalovič. Jak - to ale neprozradil.

O tom, zda bude Böhmová obžalována, by mohl státní zástupce rozhodnout do konce roku. Nejméně do té doby žena obviněná kvůli machinacím s půdou na Pozemkovém fondu zůstane.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz