Zpravodajství

Drát v dětských plenách zranil holčičku

Velmi nepříjemné překvapení čekalo paní Horáčkovou z Velkého Poříčí. Když totiž přebalovala svoji šestitýdenní holčičku, zjistila, že z dětské pleny kouká několik desítek centimetrů dlouhý drát, který malou Barborku poškrábal. Pleny byly zakoupeny v obchodním domě Tesco, které už začalo případ řešit s polským výrobcem, který k nám pleny dováží.

Šestitýdenní Barborka po přebalení nezvykle moc brečela. Paní Horáčková se ji snažila utišit. To, co jindy bezpečně zabralo, tentokrát ovšem nepomáhalo.

V plínce byl zalisovaný asi dvacet centimetrů dlouhý drát. Kus ho vyčníval a dráždil pokožku dítěte.

Paní Horáčková proto okamžitě poslala email vedení hypermarketu, kde pleny koupila. Čekala nějaké vysvětlení nebo omluvu.

Do dnešní doby nedostali rodiče Barborky od vedení Tesca žádnou omluvu, přestože věc se stala už před týdnem.

Tesco prý ale žádnou stížnost neobdrželo. Věc proto začalo řešit až  poté, co jsme jsme se o nebezpečný výrobek zajímali my.

Odpoledne Tesco informovalo polského výrobce, který pleny pod značkou Tesco do Čech dodává. Podle něj se jedná o výjimečný případ.

V opačném případě by Tesco muselo stáhnout celou šarži z prodeje a každému zákazníkovi, který balení plínek Tesco pro novorozence od 3 do 5 ti kilogramů koupil, vrátit peníze.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz