Zpravodajství

Drát v dětských plenách zranil holčičku

Velmi nepříjemné překvapení čekalo paní Horáčkovou z Velkého Poříčí. Když totiž přebalovala svoji šestitýdenní holčičku, zjistila, že z dětské pleny kouká několik desítek centimetrů dlouhý drát, který malou Barborku poškrábal. Pleny byly zakoupeny v obchodním domě Tesco, které už začalo případ řešit s polským výrobcem, který k nám pleny dováží.

Šestitýdenní Barborka po přebalení nezvykle moc brečela. Paní Horáčková se ji snažila utišit. To, co jindy bezpečně zabralo, tentokrát ovšem nepomáhalo.

V plínce byl zalisovaný asi dvacet centimetrů dlouhý drát. Kus ho vyčníval a dráždil pokožku dítěte.

Paní Horáčková proto okamžitě poslala email vedení hypermarketu, kde pleny koupila. Čekala nějaké vysvětlení nebo omluvu.

Do dnešní doby nedostali rodiče Barborky od vedení Tesca žádnou omluvu, přestože věc se stala už před týdnem.

Tesco prý ale žádnou stížnost neobdrželo. Věc proto začalo řešit až  poté, co jsme jsme se o nebezpečný výrobek zajímali my.

Odpoledne Tesco informovalo polského výrobce, který pleny pod značkou Tesco do Čech dodává. Podle něj se jedná o výjimečný případ.

V opačném případě by Tesco muselo stáhnout celou šarži z prodeje a každému zákazníkovi, který balení plínek Tesco pro novorozence od 3 do 5 ti kilogramů koupil, vrátit peníze.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz