Zpravodajství

Australské námořnice mají větší prsa na státní náklady

Australská opoziční Labour Party začala protestovat proti tomu, aby ženské příslušnice námořnictva dostávaly prsní implantáty na účet státu.

Mluvčí australských ozbrojených sil rozhodnutí zaplatit za kosmetické operace hájí a říká, že byly provedeny na základě psychologických potřeb a ne proto, aby námořnice vypadaly více sexy. Brigadýr Andrew Nikolic řekl, že národní obrana má zájem na "holistických potřebách" námořnictva. Dodal ale také, že proplácení zvětšování prsou není u armády ani u námořnictva běžná praxe. "Záleží nám sice jak na fyzické, tak i psychologické pohodě našeho personálu, ale to rozhodně neznamená, že když se někomu nelíbí jak vypadá, ministerstvo zaplatí za operace jako je zvětšení prsou zcela rutinně. To prostě není pravda."

Jak uvádí BBC, Nikolic se k záležitosti vyjádřil poté, co jeden plastický chirurg řekl, že zvětšoval prsa dvěma námořnicím ve věku 25 a 32 let a každá z těchto operací přišla na 10 000 australských dolarů, tedy 169 tisíc korun. Opoziční Labour Party teď vyžaduje podrobné informace o případu. "Dalo by se usuzovat, že zvětšování prsou na účet daňových poplatníků je dosti pochybné," řekl Joel Fitzgibbon, mluvčí Labou Party.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz