Zpravodajství

Útěk paviána Heika skončil na golfu

Dobrodružná anabáze paviána Heika skončila v sobotu krátce po 17. hodině na golfovém hřišti v Jinačovicích u Brna. Opičák byl zasažen šipkou z narkotizační pušky poté, co vzbudil velkou pozornost návštěvníků. Pavián před dvěma dny uprchl z brněnské zoo.

Heiko je v pořádku a bude co nejdříve přepraven do zoo, řekl krátce před transportem zvířete její ředitel Martin Hovorka.

Heiko je zástupcem vzácného paviáního poddruhu dželada. Ze zahrady unikl ve čtvrtek po poledni poté, co byla kvůli technické závadě přerušena dodávka proudu do elektrického ohradníku u výběhu dželad. Heiko pak potrápil chovatele i strážníky.

Ani rojnice chovatelů nezabrala

Opičák měl sice pronásledovatele stále v patách, přesto se mu dařilo unikat. Pohyboval se nejprve ve vzdálenosti asi půl kilometru od zahrady v okolí letiště v Brně-Medlánkách.

Odchytit se jej nepodařilo ani poté, co chovatelé vytvořili ve čtvrtek rojnici, do níž začlenili také přihlížející novináře. O den později se Heiko vzdálil ještě dál, a to do Jinačovic, kde je jedno z největších golfových hřišť na jižní Moravě.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz