Zpravodajství

VIDEO: Postižená Sára bojuje o život

VIDEO: Postižená Sára bojuje o život

Sbírka na pomoc tříleté Sáry Kališové, která už tři roky bojuje o život, pravděpodobně skončí soudním sporem. Rodiče nemocné dívky se neúspešně pokouší reklamovat přístroj, který drží jejich dceru při životě. Výrobce jakékoliv závady odmítá.

Zdroj: TV Nova

Tříletá Sára trpí od narození svalovou atrofií. Neléčitelná choroba, při které odumírají svalové tkáně, nejprve postihuje končetiny a později může vést k úplnému zastavení dechu.

"Dokud se nás to netýkalo, myslela jsem, že taková nemoc vůbec neexistuje," říká maminka Sáry. "Pro manželku je to strašná obětavost. Stará se o dítě od rána do večera," popisuje její manžel.

Dívka se sama nedokáže ani obrátit na posteli. Při životě ji drží jen přístroje a čtyřiadvacetihodinová péče.

"Nevím jak dlouho tady Sárinka bude, nevím jak dlouho bude žít, ale nikdy si nebudu moct říct, že jsem pro to neudělala maximum," říká maminka.

Pulzní oxymetr pořídila před dvěma lety obec Týnec za peníze z veřejné sbírky. Blikající krabička stojí víc než supermoderní počítač a má jedinou práci - hlídat, aby se dívka neudusila. Jenže přístroj je podle rodičů poruchový. Při výpadku proudu vydrží baterie jen dvacet minut a pak se bez upozornění vypne.

"Za ty dva roky co ho mám jsem ho čtyřikrát reklamovala," říká matka Sáry.

Popáté už paní Kališové došla trpělivost - chce vrátit peníze a koupit přístroj od konkurenční firmy. Výrobci se to však moc nezamlouvá.

"Předně paní není odborník, tak nemůže tvrdit, že přístroj není v pořádku a pokud myslí, že dostane 94 tisíc zpátky, tak nedostane." S takovou arogancí hovořil právní zástupce firmy Alwil Medical.

"Pohrozil mi, že pokud budu případ medializovat, tak je možné, že by mě mohli trestně stíhat," říká otec Sáry.

Obec si proto nechá na přístroj vypracovat posudek. Pokud dá Kališovým za pravdu, peníze bude od firmy vymáhat soudně.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz