Zpravodajství

Z prodejen zmizí citrónová a grapefruitová Bonaqua

Máte rádi nápoje Bonaqua? Pak budete od úterý muset počítat s tím, že se na trhu neobjeví výrobky Bonaqua Citron a Bonaqua Grapefruit. Podle společnosti Coca-Cola nesplňují interní požadavky na kvalitu. Proto je firma raději stáhla z trhu.

Jako první informoval o stažení výrobku citrónová Bonaqua server Aktuálně.cz. Podle mluvčího Coca-Cola Beverages ČR Milana Luzuma budou staženy i grapefruitové minerálky této řady. "Jedná se o tisíce přepravek," odpověděl našemu serveru Luzum na otázku, kolik výrobků zmizí z trhu. K prodeji tak nebudou citrónové a grapefruitové vody Bonaqua v půllitrových a 1,5litrových PET lahvích. Luzum uvedl, že firma kontaktovala už asi tři čtvrtiny odběratelů této mineralizované vody.

Jen konkrétní šarže

Problém se týká jen konkrétní šarže, tedy jen části citronových limonád. Coca-Cola je měla hlavně v distribučním centru, ale některé palety už byly i na prodejnách. Stažení se týkalo například supermarketů Interspar či obchodů Hypernova a Albert.

"Bonaqua Citron nesplňuje naše interní požadavky na kvalitu. Přestože nepředstavuje žádné zdravotní riziko pro spotřebitele, rozhodli jsme se z preventivních důvodů stáhnout tento výrobek z českého trhu. Výrobek Bonaqua Citron nahrazujeme čerstvě vyrobenou šarží," uvedl mluvčí Coca-Cola Beverages ČR Milan Luzum.

Konec i na Slovensku

"O stažení těchto výrobků z trhu jsme předběžně informovali pražský inspektorát Státní zemědělské a potravinářské inspekce," uvedl Lozum. Firma o stažení dalších výrobků z trhu neuvažuje. "Všechny naše ostatní výrobky jsou totiž v pořádku," dodal mluvčí Luzum.

Kromě Česka nebudou volně prodejné vadné minerálky Bonaqua také na Slovensku. Bonaqua se přitom velmi dobře prodává, vyrábí se jí více než Coca-Coly či Fanty.

Zákazníci ale nemusejí mít strach, že by Bonaqua z trhu zmizela úplně. "Všechny naše ostatní výrobky značky Bonaqua, tedy Bonaqua pomeranč a všechny neochucené balené vody Bonaqua, jsou v pořádku," dodal Luzum.

Limonády mizí z malých prodejen, benzínových pump, ale i velkých řetězců. Coca-Cola už oslovila 10 000 svých odběratelů. Dalších 8000 plánuje oslovit v příštích dnech.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz