Zpravodajství

Auta městské policie blokují parkoviště vyhrazená pro řidiče!

Auta městské policie blokují parkoviště vyhrazená pro řidiče!

Asi už jste to někdy zažili. Potřebujete jít něco zařídit na úřad a nemáte, kde zaparkovat. Pro tyto účely, lidem kteří jdou na městskou policii v Praze řešit například přestupky, vyčlenili parkovací místa. Jenomže tato místa jsou každý den obsazena paradoxně auty městské policie. Vedení městské policie už se tím na náš popud začalo zabývat.

Zdroj: TV Nova

Na dodatkové cedulce před budovou městské policie je jasně napsáno: pro návštěvníky řešení přestupků. Jenomže auta, která na vyhrazeném parkovišti stojí mají za oknem cedulku: služební vozidlo městské policie.

S trochou nadsázky to znamená, že ti, co vám udělili pokutu, teď sami páchají přestupek. A i když máte dobrou vůli svůj přestupek vyřešit, paradoxně nemáte, kde zaparkovat.

Začaly se dít věci

Když naše televize vznesla na adresu vedení strážníků dotaz, proč služební auta městské policie blokují parkovací místa, začaly se dít věci. Na místo dorazili strážníci a dávali za stěrače předvolání k řešení přestupku. V praxi to znamená, že městský strážník dal pokutu strážníkovi.

S parkováním v okolí budovy centrály městské policie je přitom opravdu problém. Denně tu strážníci řeší v přilehlých třech ulicích až stovku přestupků. Městská policie a firmy sídlící v budově mají přitom před služebnou vyhrazeno 32 parkovacích míst. Podle vedení městské policie proto není důvod, aby strážnicí a firmy s povolenkou k parkování, blokovali parkovací místa vyhrazená pro návštěvníky řešení přestupků.

Trest je nemine

Městské strážníky hříšníky, kteří špatně zaparkovali na vyhrazeném parkovišti teď čeká nejen pokuta. Podle jejich vnitřního nařízení porušili také pracovní kázeň a není tak vyloučena i finanční srážka ze mzdy.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz